organik hit film izle marmaris tekne turları
Haber31.Net Hatay Haberleri

Hüseyin YAYMAN’dan Hataylı Çiftçilere Müjde

Hüseyin YAYMAN’dan Hataylı Çiftçilere Müjde
27 Mayıs 2020 - 21:19 'de eklendi ve 120 kez görüntülendi.

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde, Amik Ovasının verimli topraklarında yaklaşık 160 bin dönümde ekilen buğdayın hasadına başlandı.

Topboğazı Mahallesi’ndeki tarlalarda, sezonun ilk buğday hasadı için Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman; Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Kırıkhan Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çelik ile bir araya gelerek buğday hasadının yapıldığı arazide çiftçilerle bir araya geldi.

İlçede yaklaşık 160 bin dönümde ekilen buğdayın hasadı, biçerdöverlerin tarlalara girmesiyle başladı. Topboğazı bölgesindeki  buğday ekili arazide hasat yapılırken incelemelerde  bulunan Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: Buğday ekili arazilerde rekoltenin  iyi olduğuna dikkat çekerek, hem fiat hem de rekolte yönünden buğday ürününün çiftçinin yüzünü güldürdüğünü ve geçen yıla göre rekoltenin yüzde 25 artmasının beklendiğini ifade etti.

Çiftçilere bereketli hasat temennisinde bulunan Milletvekili Yayman yaptığı açıklamada:

“Amik Ovası’nda buğday hasadını başlattık. Hükümetimiz tarafından açıklanan  buğday taban fiyatı çiftçinin yüzünü güldürecek seviyededir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti iktidarı olarak her zaman çiftçilerimizin yanında bir politika izlemektedir. Geçen yıla göre yüzde 25 oranında rekoltenin yükselmesi bekleniyor. Fiyatların da yüksek olması çiftçimizi ayrıca mutlu etti. Bu yıl Tahtaköprü barajının yükseltilmesiyle Ovada su sıkıntısı bir daha yaşanmayacaktır. Çiftçilerimiz  2.ürünü ve pamuğu rahatlıkla ekebilecek  duruma gelmiştir. Çiftçi kesimini rahatlatacak  ektiği ürünün karşılığını alabilecek tarım politikamız devam edecektir. Bu yıl  gibi  her yıl çiftçilerimiz  ürünlerini gelecek korkusu yaşamadan ekebilecektir. Bundan dolayı da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

“Buğdayın alım fiyatı çiftçilerimizi mutlu etti”

Kırıkhan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çelik ise yaptığı açıklamada, dönüme 700 kilogram civarında ürün alındığını ifade etti ve buğday hasadının başlaması nedeniyle  çiftçilere hayırlı ve bereketli olması dileğinde bulundu. Bu yıl ilçede 160 bin dönüm arazide buğday ekildiğini belirten Çelik, şöyle konuştu;

“Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin buğdayın alım fiyatını ton başına 1650 TL olarak açıklaması çiftçilerimizi mutlu etti. Bakanımızın açıkladığı destekleme de şimdiye kadar açıklanan en yüksek rakam oldu, inşallah mısırda da bu desteklemeler, devam eder. Çiftçilerimizin yüzü fiyatlardan ve verimden gülmeye devam eder. Açıklanan taban fiyat ve çiftçilerimizin nefes alabilecek bir duruma gelmesi nedeniyle başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Ak Parti hükümetine ve Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

Print Friendly, PDF & Email
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER