Başkan Altan Engelliler Haftası nedeniyle mesaj yayınladı « Haber31.Net Hatay Haberleri

14 Haziran 2024 - 09:44

Başkan Altan Engelliler Haftası nedeniyle mesaj yayınladı

reklam
Başkan Altan Engelliler Haftası nedeniyle mesaj yayınladı
Son Güncelleme :

09 Mayıs 2020 - 21:24

reklam

 

Payas belediye başkanı Bekir Altan 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajında, engelli vatandaşlarımızın hatırlanması, onların sorunlarının çözümlenmesi ve seslerinin duyurulması aşamasında bu haftanın oldukça önemli olduğunu ifade eden Başkan ALTAN, “Sosyal yaşantının ve fiziksel çevrelerin engellilere göre düzenlenmemesi nedeniyle gündelik hayatlarında çeşitli sorunlarla karşılaşmaktadırlar” dedi.

Engellilerin sorunlarına çözüm üretmenin toplumsal gelişmenin önemli göstergelerinden biri olduğunu ifade eden Altan , “Sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşları ve bütün vatandaşlar engellilerin toplum içindeki hayatının kolaylaşması için destek olmalıdır. Bu, insanımıza ve toplumumuza gösterdiğimiz saygının önemli bir ifadesi olacaktır” dedi.

Başkan Altan açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Engelli olduğu için hiç kimse toplumdan dışlanmamalı, aksine engelinden dolayı hiçbir imkândan yoksun kalmamasına özen gösterilmeli ve onlara sevgiyle kucak açılmalıdır. Engelli vatandaşların meslek edinip, üretken hale gelmelerini, kendi kendilerine yetebilen bireyler olmalarını ve toplumsal hayata katılmalarını sağlamak öncelikli görevimiz olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle engelli vatandaşlarımıza, engellerden uzak daha sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyorum.”

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam