Bayşad’Tan Belen’E Cumhuriyet Özel Eğitim Sınıfı! « Haber31.Net Hatay Haberleri

16 Mayıs 2022 - 18:38

Bayşad’Tan Belen’E Cumhuriyet Özel Eğitim Sınıfı!

reklam
Bayşad’Tan Belen’E Cumhuriyet Özel Eğitim Sınıfı!
Son Güncelleme :

13 Ocak 2021 - 20:14

reklam

Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği (BAYŞAD)  Hatay Şubesi, Sarı Zeybekler Derneği, Gün Işığı Eğitim ve Oyun Odası Gönüllüleri yeni bir projenin daha sonuna geldi

Gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle ses getiren STK’lar, Hatay’ın Belen ilçesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda Özel Eğitim Sınıfı kuruyor. BAYŞAD Hatay Şube Başkanı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “BAYŞAD Hatay, Sarı Zeybekler Derneği, Gün Işığı Eğitim Ve Oyun Odası Gönüllüleri yeni bir projenin daha sonuna geldi İlimiz Fatih Sultan Mehmet Ortaokulunda eğitim alan özel ve güzel çocuklarımıza özel eğitim sınıfı kuruyoruz. O özel çocuklarımıza aslında bizden bir farkları olmadığını ve asıl eksikliğin bizim bakış açımızda olduğunu göstermek adına onlara güzel yüreklerine yakışan bir eğitim ortamı hazırlıyoruz. Hayat normale dönüp okullarına geldiklerinde sürprizimizle karşılaşacak ve gülümseyecekler. Onlar gülümseyince hepimizin manevi iklimi değişecek. Her ihtiyaçlarını temin edip hazırladık. Dün okulda incelemelerde bulunarak ölçü alıp özel eğitimde görevli öğretmenlerimizle istişare ederek o çocuklar için en doğrusunu yapmaya çalışıyoruz.

ANADOLU AŞKIMIZ DEVAM EDECEK

Yarın sınıfımızı kurup öğretmenlerimize teslim edeceğiz. Bu projede bize destek veren kurum kuruluş ve kişileri çalışma bittikten sonra paylaşacağız. Biten her çalışmadan sonra anlıyorum ki biz hayata güzel şarkılar söyledikçe sesimiz hep karşılık buluyor ve bir aksi seda gönlümüzü hoş ediyor. Aynı ses aynı güzellikte bize geri dönüyor.

Renkler maviye mevsim bahara dönünceye kadar Anadolumuza olan aşkımız devam edecek” sözlerini kullandı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam