Belen Belediye Başkanı İbrahim GÜL; Ne Mutlu Türküm Diyene… « Haber31.Net Hatay Haberleri

3 Aralık 2023 - 20:03

Belen Belediye Başkanı İbrahim GÜL; Ne Mutlu Türküm Diyene…

reklam
Belen Belediye Başkanı İbrahim GÜL; Ne Mutlu Türküm Diyene…
Son Güncelleme :

29 Ekim 2020 - 10:36

reklam

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yılı münasebetiyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi.
Başkan Gül; “Kıymetli Hemşerilerim, bugün Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yılı. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük bayram olarak nitelendirdiği ve milletimizin ülkemizin işgali karşısında sergilediği yüksek dirayet neticesinde işgal devletlerine karşı verdiği destansı karşılıklarının ödülü olan Cumhuriyetin kuruluş coşkusunu kutlamaktayız.
Bundan tam 97 yıl önce ay yıldızlı bayrağımız ilelebet göklere çeken Türkiye Cumhuriyeti’nin aziz milleti, büyük önder Atatürk’le beraber azim ve inançla yürüttüğü mücadele sonucunda, halkın iradesine dayalı, modern bir devlet kurmuştur.
Bizlere düşen en büyük görev ise Türkiye Cumhuriyetimizi korumak ve yüceltmenin yanısıra, Atamızın gösterdiği muasır medeniyet seviyesinden daha da ileri taşımak adına gece gündüz demeden bilimin ışığında çalışmak ve bizlere bıraktığı emanete sım sıkı sarılmaktır.
İstiklal mücadelesi yıllarında ülkemize dört bir yandan saldıran hainler o gün topla tüfekle yapamadıklarını şimdi çok daha sinsi ve kalleşçe eylemlerle bölmeye ve sindirmeye çalışmalarıyla beraber, dış güçlerden aldığı desteğe rağmen kardeş kavgası çıkaramamanın yanı sıra, daha da kenetlenerek güçlenmemize vesile olmaktadır. Kardeşliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmemiştir, yetmeyecektir.
İstiklal Savaşında ortaya konan kararlılık büyüyerek bu günlere ulaşmış ve Atamızın dediği gibi “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”sözüne olan inancımızla “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözüyle sözlerime son verirken.
Özgürlüğümüz ve bağımsızlığımızın teminatı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam