Kumbaralarındaki Harçlıkları Kampanya’ya Bağışladılar « Haber31.Net Hatay Haberleri

13 Haziran 2024 - 16:53

Kumbaralarındaki Harçlıkları Kampanya’ya Bağışladılar

reklam
Kumbaralarındaki Harçlıkları Kampanya’ya Bağışladılar
Son Güncelleme :

27 Mayıs 2020 - 10:30

reklam

Mehmet KOCACIK-Kırıkhan-Kumbaralarında Bisiklet almak için biriktirdikleri Paralarını “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Kampanyasına Bağışladılar.

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde yaşayan Kemal ve Sultan Atılgan çiftinin çocukları 15 yaşındaki Atilla Berke Atılgan ve 9 yaşındaki Eymen Atılgan, bisiklet almak için kumbaralarında biriktirdikleri 1000 TL’yi ülkemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açmış olduğu “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına bağışladılar.

Atilla Berke ve Eymen kardeşler kumbaralarından çıkardıkları paraları sayarak “Biz Bize Yeteriz Türkiyem”  kampanyası Ziraat bankası hesabına yatırılmak üzere Demirkonak Ortaokulu Müdürü, Vefa Destek Grubu görevlisi Ahmet Kardöl’e teslim ettiler.

Vefa Destek Grubu görevlisi Ahmet Kardöl, kardeşlerden ve aileden teslim aldığı paraları sayarak Ziraat Bankası  “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyası hesabına yatırıp dekontunu aileye teslim etti.

15 Yaşındaki Atilla Berke Atılgan yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanımız ihtiyaç sahipleri için Biz Bize Yeteriz kampanyası başlattı. Televizyon izlerken haberlerde insanların zor durumda olduklarını, geçinme sıkıntısı çektiklerini görünce kardeşimle birlikte ailemize kumbaramızda bisiklet almak için biriktirdiğimiz harçlıkları kampanyaya bağışlamak istediğimizi söyledik. Anne ve babamız da çok sevindiler bunun üzerine Vefa destek grubunu arayıp bağış yapmak istediğimizi ifade ettik. Görevli abimiz geldi. Paraları kumbaramızdan çıkartıp birlikte saydık ve ve teslim ettik” dedi.

Baba Kemal Atılgan bağışla ilgili yaptığı açıklamada; “Çocuklarımız okul dönemi başından bu güne kadar yaz tatilinde bisiklet almak içi kumbaralarında para biriktiriyorlardı. Ancak, çocuklarım bana gelerek biriktirdikleri paraları “Baba bisiklet almayalım. Cumhurbaşkanımız vatandaşlarımıza yardımcı oluyor. Bizde elimizden geldiği kadar vatandaşlarımıza yardım edelim. Biriktirdiğimiz paraları Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına bağışlayalım” dediler.  Sağ olsun çocuklarım, devletimize milletimize yardımcı oldular. Onlarla bu anlamlı davranışlarından dolayı gurur duyuyorum” dedi.

Anne Sultan Atılgan ise yaptığı açıklamada çocuklarımız bize böyle bir öneri getirdiklerinde hiç düşünmeden kabul ettik ve çok mutlu olduk. Kendilerinden gurur duyuyoruz” dedi.

 

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam