organik hit film izle
Haber31.Net Hatay Haberleri

CHP İlçe Başkanı İsmail Savaşır’ın 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Mesajı”

CHP İlçe Başkanı İsmail Savaşır’ın 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Mesajı”
14 Mayıs 2020 - 18:09 'de eklendi ve 163 kez görüntülendi.

CHP Kırıkhan ilçe Başkanı İsmail Savaşır 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“Kalkınmanın süreklilik kazanması, sanayi ve tarım başta olmak üzere tüm sektörlerin geliştirilmesi ve rekabet gücünün arttırılmasını zorunlu kılmaktadır” diyen Başkan Savaşır, şunları söyledi;

“Tarım,  gelişmişlik düzeyi ne olursa olsun tüm ülkeler için yaşamsal önem taşıyan bir sektördür. İnsan yaşamının temel gereksinimlerini karşılaması, tarımı ülke ekonomileri için vazgeçilmez kılmaktadır.

Geçmişte en zor şartlar altında üretim gerçekleştiren çiftçilerimiz bugünün teknolojisiyle üretimde hız kazanarak tüm olumsuz şartlara rağmen tüketicilerin karşısına en makul seviyede ürünler ortaya koymaya devam etmektedirler. Şunu unutmamalıyız ki bu mukaddes görevi üstlenen çiftçilerimizin değerini bilmeli ve onlara emeklerinin karşılığını vermeliyiz. Hele ki Covit 19 salgınının olduğu şu zor süreçlerde bile bizler için hala üretim gerçekleştirmeye çalışmaları ise ayrıca bir değer taşımaktadır.

Ülkemizin tarımsal üretimde kendine yeterliliği ve gıda güvenliğinin sağlanması sadece çiftçimizin ve yetkililerin değil toplumun her kesimini ilgilendirmektedir. Onlara her zaman destek olmalı ve hak ettikleri değerleri vermeliyiz.  Ayrıca bu zorlu süreçte Devletimizin de çiftçilerimizi destekleyecek önemli teşvikleri bir an önce hayata geçirmesini bekliyoruz.

Türk ulusu olarak, ülkemizin kalkınma sürecinde büyük payı bulunan köylü ve çiftçilerimize ülkemiz için yaptıkları fedakarca çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Emekleriyle bize önemli zenginlikler kazandıran Hatay’lı ve Kırıkhan’lı çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor saygılar sunuyorum”

 

Print Friendly, PDF & Email
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER