DDH Savaş’A Seslendi: Şaibeyi Ortadan Kaldırın! | Haber31.Net Hatay HaberleriHaber31.Net Hatay Haberleri

8 Mart 2021 - 23:52

DDH Savaş’A Seslendi: Şaibeyi Ortadan Kaldırın!

reklam
DDH Savaş’A Seslendi: Şaibeyi Ortadan Kaldırın!
Son Güncelleme :

18 Şubat 2021 - 7:21

reklam

Çeşitli meslek gruplarından çok sayıda vatandaşın bir araya gelerek, daha kaliteli hizmet talep etme amacıyla kurduğu Defne Değişim Hareketi (DDH), Yönetim Kurulu Başkanlığını HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın yaptığı Hatay Girişim ve Gıda Sanayi Anonim Şirketi ile ilgili merak edilen soruların yanıtlanmasını talep etti. Defne Değişim Hareketi’nin, aralarında HBB Başkanı Savaş ve akrabaları, 3 CHP Hatay Milletvekili ve bazı belediye başkanlarının da yer aldığı 69 ortaklı şirketle ilgili soruları şu şekilde:

ORTAKLAR NEDEN SİYASETÇİ VE BÜROKRAT AĞIRLIKLI KİŞİLERDEN OLUŞUYOR?

“Bu şirketin kuruluş amacı, yerel tarımı kalkındırıp, tanıtıp, pazarlamaksa, şirketin ortakları neden tarım ile iştigal eden ziraatçiler değil de, siyasetçi ve bürokrat ağırlıklı ortaklardan oluşmaktadır?

Bu şirket, kamuya ait olan arazileri ve kamu imkânlarını kullanacaksa şirketin elde edeceği kâr nasıl bölüşülecek?

BELEDİYE İMKANLARIYLA BİRİLERİ ZENGİN Mİ EDİLECEK?

Söz konusu kâr; kamuya mı kalacak yoksa kamu malı ve belediye imkânları ile birilerinin zenginleşmesi mi sağlanacak?  Seçimle işbaşına gelmiş olan siyasetçiler ve bürokratların görevleri geçicidir. Görevleri sona erince kamu imkânlarından faydalanan şirketin hisseleri ne olacak? Yerlerine seçilmiş ya da seçilecek olan kişilere mi devredilecek?

SAVAŞ AÇIKLAMA YAPSIN, ŞAİBEYİ VE KAYGILARIMIZI GİDERSİN!

69 ortaklı bu şirketin a hisse olarak belirtilen hisseler mevcuttur. Bu A hisselerde tek bir kişinin oyu belirleyici durumdadır. Sayın Lütfü Savaş’ın ayrıca ailesinden, yeğenleri ve ona yakın olan insanlar tarafından kurulan şirket bizde şaibe ve güvensizlik yaratmaktadır. Bu konuda sayın Lütfü Savaş’tan güvensizliğimizi ve kaygılarımızı giderecek kamuoyunu aydınlatacak açıklama bekliyoruz.

Bu şirketin muhasebecisi neden Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasına kayıtlı üyelerden seçilmiştir? Bin tane aktif mali müşavirin olduğu Hatay’da bu şirketin muhasebesini yönetecek bir mali müşavir yok muydu? Hele de Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel’in de mali müşavir olduğunu düşünürsek bu durum ayrıca Hataylı mali müşavirlerin onurlarını zedeleyecek bir tercih ve davranış değil midir?

Print Friendly, PDF & Email
reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam