Dörtyol Belediye Meclisi 2021 Yılının İlk Toplantısını Gerçekleştirdi | Haber31.Net Hatay HaberleriHaber31.Net Hatay Haberleri

17 Ocak 2021 - 21:39

Dörtyol Belediye Meclisi 2021 Yılının İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

reklam
Dörtyol Belediye Meclisi 2021 Yılının İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
Son Güncelleme :

06 Ocak 2021 - 19:49

reklam

Dörtyol Belediye Meclisi, 2021 Ocak ayı toplantısını Karahasan Paşa Sosyal Tesisleri’nde geçtiğimiz Pazartesi günü gerçekleştirdi.
Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin Başkanlığında gerçekleşen toplantı açılış ve yoklama ile başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından gündeme alınması gereken konularda CHP ve İYİ Partili bazı Belediye Meclis üyelerince İlkkurşun’u atan ve Ermenilerle mücadele eden Kara Mehmet Çavuş ismini ebediyen yaşatılması ve yeni nesillere tarih bilimci olarak aktarılması için Kara Mehmet Çavuş isminin önemli caddelerden birine verilmesini talep ettiler.
Gündeme alınmasını istenen konunun oy birliğiyle gündeme alınarak yine oy birliğiyle imar komisyonuna havale edildi.
İkinci konu olarak müfettiş raporunun okunması ve Yeşilköy Mahallesi’ndeki eski bameks yeri olarak bilinen alanda emlak değişikliği yapıldığına dair ve bu konuyla ilgili suçlular hakkında suç duyurusunda bulunulması konusu görüşüldü.
CHP Belediye Meclis üyesi Emre Arık, pandemi döneminde Dörtyol Belediyesinin esnaflara yardım edip etmeyeceğini sordu.
Başkan Fadıl Keskin ise bu konuda söz veremeyeceğini ancak Belediyenin kirada bulunan iş yerlerinin borçlarını 3 ay ertelediklerini söyledi.
Belediye Meclis toplantısı Ocak ayı gündeminin 4. maddesi olan denetim komisyonu üye seçimleriyle başladı.
Yapılan seçimle MHP grubundan Hüseyin Tanın, Cengiz İnan ve Süleyman Bahri Özel, İYİ Parti grubundan Mevlüt Türkan, CHP grubundan ise Fatih Gülen denetim komisyonu üyeliklerine seçildiler.
Dörtyol Belediye Meclisi’nin toplantı günü ve tatil ayının belirlenmesini içeren gündemin 5. maddesini görüşülmesinde ise her ayın ilk günü toplantı günü Ağustos ayı ise Meclis’in tatil ayı olarak oy birliğiyle kabul edildi.
Gündemin 6. maddesi olan Yazı İşleri Müdürlüğü görev ve çalışma yönetmeliği Dörtyol Belediye Meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.
2021 yılı Ocak ayı gündeminin 7. maddesi olan 2021 yılı Meclis ve Komisyon üyeleri huzur hakkı ücretlerinin belirlenmesi, gündemin 8. maddesi 2021 yılı için Zabıta Müdürlüğü’nde çalışan personelin fazla çalışma ücretlerinin belirlenmesi, gündemin 9. maddesi olan 2021 yılında çalıştırılması düşünülen tam zamanlı ve kısmi zamanlı sözleşmeli personel pozisyonları ve ücretleri belirlenmesi ve gündemin 10. maddesi olan Belediye Başkan Yardımcısı ödeneği belirlenmesi konuları oy birliğiyle plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.
Ocak ayı gündeminin 11. maddesinde yer alan Hatay Kadastro Müdürlüğü’nce Kuzuculu Mahallesi’nde yapılacak olan Kadastro çalışmalarında bilirkişi olarak çalıştırılacak isim olarak Mehmet Akif Ateş ismi oy birliğiyle kabul edildi.
Plent 6 bitümlü sıcak karışım asfalt alım işinde kullanılmak üzere İller Bankası A.Ş’den kredi kullanılması talebini içeren gündemin 12. maddesi oy birliğiyle kabul edildi.
Dörtyol Belediye Meclisi dilek ve temennilerin ardından 01 Şubat 2021 Cuma günü saat 14:00’te yeniden toplanmak üzere 2021 yılı Ocak ayı toplantısını bitirdi.

Print Friendly, PDF & Email
reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam