Erhan Yavuzyılmaz’ın “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü” Mesajı « Haber31.Net Hatay Haberleri

14 Haziran 2024 - 10:13

Erhan Yavuzyılmaz’ın “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü” Mesajı

reklam
Erhan Yavuzyılmaz’ın “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü” Mesajı
Son Güncelleme :

14 Mayıs 2020 - 17:44

reklam
İyi Parti Belediye Başkan Adayı Erhan Yavuzyılmaz 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
“Geçimini topraktan sağlayan, büyük emekler verip, maddi külfetler ödeyerek topraktan aldığı ürüne değer katıp onu bizlere ulaştıran çiftçilerimizin alın teri ve emeği kutsaldır” diyen Yavuzyılmaz mesajında şunları söyledi.
“Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonunun 1984 yılında almış olduğu bir kararla 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü olarak kutlanmaktadır,
Tarım ve hayvancılık üretiminin her kademesinde çalışan çiftçilerimizin; üretim ve verimliliğin arttırılması, yaşam şartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin pazarlara ulaştırılması ve bunun sonucunda para kazanarak evini ve işçilerini geçindirmesi ülkemizin ve bölgemizin tarım ve hayvancılığının kalkınmasında yüksek öneme sahiptir.
İlimizde çiftçiye yönelik destekleme çalışmaları yapılsa da yeterli gelmemektedir. Devletimizin bir an önce çiftçilerimizi destekleyecek önlemler alması ve teşvikleri artırması gerekmektedir.
Bu vesile ile en önemli hayati ihtiyacımızın kaynağı olan tarımsal üretimin her kademesinde emeği ve alın teri bulunan çiftçilerimizin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutluyor, bereketli bir sezon geçirmelerini diliyorum.
reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam