Erzin’De Narenciye Hırsızlığı Drone İle Engelleniyor « Haber31.Net Hatay Haberleri

29 Kasım 2023 - 01:57

Erzin’De Narenciye Hırsızlığı Drone İle Engelleniyor

reklam
Erzin’De Narenciye Hırsızlığı Drone İle Engelleniyor
Son Güncelleme :

18 Ekim 2020 - 21:59

reklam

Hatay’ın Erzin ilçesinde Çiftçi Koruma Derneği tarafından bölgede yaygın olan narenciye hırsızlığına karşı 11 personelin yanı sıra teknoloji de kullanılarak fotokapan ve drone ile de tedbir alındı.

Türkiye’nin en önemli narenciye deposu Erzin ilçesinde yetiştiricinin en büyük sıkıntısı narenciye bahçelerinden ürünlerinin çalınması, yetiştiriciler bu sorunla baş etmek üzere kurdukları Çiftçi Koruma Derneği hırsızlık vakalarıyla da mücadele ediyor.

Erzin Çiftçi Koruma Derneği’nde yaklaşık 3 yıldan buyana görev yapan Başkan Servet Görür, bölgede özellikle hırsızlarla mücadele için 11 kişilik motorize ekip kurdu, üç araçla da narenciye bahçelerinin etrafında gece-gündüz devriye gezdiriyor.

Erzin Çiftçi Koruma Derneği Başkanı Servet Görür, koruma elanlar ile üreticinin, tüccarın emeklerinin çalınmaması için mücadele verdiklerini ifade ederek “Motorlu 11 koruma görevlimiz hırsızlığa karşı mücadelesini sürdürüyor. Buna ek olarak teknolojiyi de kullanma kararı aldık. Narenciye bahçelerini havadan drone, fotokapanlarla hırsızlık vakalarına karşı önlemlerimizi çoğaltıyoruz. Şu anda test amaçlı kurulum yapıldı. Erzinli çiftçilerimiz, tüccarlarımızın desteğiyle bu dronelerin daha gelişmişini de alıp, aynı anda emniyet ve jandarmayla kontaklı çalışmalarla hırsızlık olaylarını çözeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam