Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir’in 19 Mayıs Kutlama Mesajı « Haber31.Net Hatay Haberleri

14 Ağustos 2022 - 12:03

Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir’in 19 Mayıs Kutlama Mesajı

reklam
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir’in 19 Mayıs Kutlama Mesajı
Son Güncelleme :

19 Mayıs 2020 - 10:42

reklam

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Kutlama Mesajı Yayınladı.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketi milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek, tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve Milli Mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır. 19 Mayıs günü kaderimizi değiştiren ve yolumuzu aydınlatan bir gün olarak sonsuza kadar hatırlanacaktır” diyen Tokdemir mesajında şunları söyledi;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk milli mücadele sonrası, özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı, egemenliğimizi ve Cumhuriyetimizi gençlerimize emanet etmiştir, ‘Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.’ diyerek bu konuda gençlere olan güvenini ortaya koymuştur.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, Ülkemizi daha ileriye götürmek adına her zamankinden daha fazla sorumluluk düşmektedir.

19 Mayıs 1919’un 101. yılında başta bize bu güzel ülkeyi emanet eden, ulusal kurtuluş savaşımızın büyük önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı ve şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle  anıyor, milletimizin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum.”

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam