Hatayspor Altayapıya Önem Vermeli « Haber31.Net Hatay Haberleri

16 Mayıs 2022 - 18:12

Hatayspor Altayapıya Önem Vermeli

reklam
Hatayspor Altayapıya Önem Vermeli
Son Güncelleme :

08 Ocak 2021 - 23:31

reklam

Hatayspor önceki dönem yönetim kurulu üyesi ve altyapı sorumlusu, Hatay Amatör Spor kulüpleri Federasyonu (ASKF) Gençlik Kurulu başkanı, Tüm Spor Adamları Derneği (TÜMSAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Antakyaspor Başkanı Fahri Serdar Özal yaptığı açıklamada, Hatayspor’un başarısından dolayı başta Onursal Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, yönetime ve tüm takıma teşekkür ederken, Hatayspor’un yakalamış olduğu başarıdan çok memnun olduğunu, fakat ilk 11 de hiç Türk futbolcu olmadığını, kadroda altyapıdan hiç genç olmadığını, bunun ileride maddi manevi büyük sıkıntılar yaratacağını dile getirdi.
Bunun sıkıntısını son Gençlerbirliği maçında görüldüğüne belirten Özal kaleci Munir’in yaptığı büyük hatanın kabul edilebilecek bir durum olmadığını ancak bu durumun daha fazlasının ortaya çıkabileceğini belirtti.
Özal “hep aynı kadroyla 3 günde bir maçı bu futbolcular kaldıramaz. Kadroda bütün oyunculara şans tanınmalıydı. ‘Kazanan kadro değişmez’ diyebilirler ancak 3-4 günde bir maçı taşıyamayacak, deyim yerindeyse acemi oyuncuların çokluğu, yakalanan başarıdan dolayı havaya girme, şımarma vb. gibi olaylarda bu patlama olacaktır.
Ömer hoca kendi itiraf ediyor ‘Elimizde olan bugüne kadar fırsat veremediğimiz ve az oynayan arkadaşlarımızla’ diyor. Bu oyuncuları harmanlamalızdı. Ama ‘Yürüyen Atın Başına Vurmadı’ tabi ki. Oyuncular kadar hocamızda acemi. Burada acilen önlem almalı.
GENÇLER OYMASA BİLE KADROYA ALINMALI
Bursaspor altyapısından yeni yıldızlar yetiştirdi. Bursaspor gençlerini sadece Türkiye değil dünya izlemekte. Yarın bu yanlışlıklara devam ederek amatör lige düşen bir Mersin İdmanyurdu, Gaziantepspor olmamamız, bu ligde kalıcı olmamız için alt yapımıza önem vermeliyiz. Hatay’ lı gençlerimizden kadroya almalıyız. O mutluluk havalarını teneffüs etsinler ki daha da başarıya odaklansınlar. İlimizde yetişecek diğer gençlerin ve ailelerinin, şehrimizin kulüplerinin bu konudaki olumsuz düşüncelerini silinsin. Hatayspor amatör takımlara da destek ve ilgi duymalı. Bir amatör lig
takımı başkanı olarak bugüne kadar Hataysporumuza destek verdiğimiz gibi bundan sonrada vermeye hazırız.” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam