İl Hıfzıssıhha Kararları Açıklandı « Haber31.Net Hatay Haberleri

17 Mayıs 2022 - 17:30

İl Hıfzıssıhha Kararları Açıklandı

reklam
İl Hıfzıssıhha Kararları Açıklandı
Son Güncelleme :

11 Mayıs 2020 - 22:07

reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni kararlarını kamuoyuna duyurdu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Korona Virüs salgınının görüldüğü andan itibaren, salgının/ bulaşının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. Gelinen noktada kaydedilen olumlu gelişmeler ile Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda, koronavirüs salgınının etkileri gözetilerek belirlenecek kurallara uyulması kaydıyla İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından il genelinde uygulanmak üzere alınan 2020/39 sayılı karar aşağıdaki linkte verilmiştir.

SARAY CADDESİ YAYA TRAFİĞİNE AÇILDI 

Korona Virüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda; salgının/ bulaşının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. Bu risklerin giderilmesi amacıyla  yapılan değerlendirmeler sonucunda İl Hıfzıssıhha Kurulu 11.05.2020 Pazartesi Vali Sayın Rahmi DOĞAN başkanlığında toplanarak aşağıdaki kararları almıştır. 10.04.2020 tarih ve 24 nolu İl Hıfzıssıhha kurul kararı Antakya saray caddesi geçici olarak yaya trafiğine kapatılmış, ayrıca Antakya Atatürk caddesine araç park yasağı getirilmişti. 

Bu kapsamda; 

1-    Antakya İlçesi Atatürk caddesinin 11.05.2020 tarih itibariyle gün araç park yasağının kaldırılmasına,
2-    18.05.2020 tarih itibariyle Antakya İlçesi saray caddesinin yaya trafiği yasağının kaldırılmasına Oy birliği ile karar verildi” denildi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam