İyi Partiden 330 Kişinin İstifa Edeceği İddialarına Cevap Geldi | Haber31.Net Hatay HaberleriHaber31.Net Hatay Haberleri

8 Mart 2021 - 08:28

İyi Partiden 330 Kişinin İstifa Edeceği İddialarına Cevap Geldi

reklam
İyi Partiden 330 Kişinin İstifa Edeceği İddialarına Cevap Geldi
Son Güncelleme :

25 Eylül 2020 - 20:26

reklam

İyi Partiden 330 Kişinin İstifa Edeceği İddialarına Cevap Geldi
GÜRCAN EKER;’’ İYİ PARTİDEN İSTİFA EDEN 330 DEĞİL ŞUAN SİSTEM ÜZERİNDE 7 KİŞİDİR’’
Geçtiğimiz günlerde İyi Parti İlçe Başkan Adaylığı yarışına giren Ahmet Özal İyi Parti’den istifa ettiğini açıklamış, sosyal medyada yapmış olduğu açıklamada bizim girişimlerimizle ve isteğimizle sorgusuz sualsiz 330 kişinin Dörtyol İyi Parti İlçe Teşkilatına üye olduğunu, kendisini desteklediklerini, topyekün de istifa edeceklerini beyan etmişti.
Gazetemiz sosyal medyasında da yer verdiğimiz habere istinaden Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Sedat İskenderoğlu ile birlikte Yeni Doğuş Gazetesi İmtiyaz Sahibi EsmaKural İyi Parti İlçe Başkanı Gürcan Eker’i makamında ziyaret ederek konuya dair sistem üzerinden teyitlenen resmi bilgiler doğrultusunda şuan ki resmi gerçeğe vakıf olduk. İyi Parti İlçe Başkanı Gürcan Eker kamuoyunda yanlış bilgilendirmeler yapılmak sureti ile farklı algılar oluşturulduğuna vurgu yaparak Ahmet Özal’ın istifa ettiği gün de dahil olmak üzere bugüne kadar geçen süreçte sistem üzerinde an itibarı ile toplam istifa eden kişi sayısının 7 olduğunu ve buna karşılık ise İyi Partiye 15 yeni üyenin katıldığını belirtti. Çift adaylı çıkılan kongre süreç sonuçlarında bu tip istifaların normal olduğunu altına vurgu yaparak anlatan İlçe Başkanı Eker “Hayret ettiği konunun aslında bir başkan adayının üyeleri tek tek arayarak istifaya çağırdığını duydukça gerçekten de kendisini seçenlerin ne kadar da doğru bir karar verdiği ortaya çıkmıştır. ’’ dedi.
Başkan Gürcan Eker farklı algılarla sistematik olarak İyi Parti’nin dönem dönem yıpratılmaya çalışıldığını ve bunun aksine İyi Parti’nin daha da güçlenerek yoluna devam ettiğini, şiar edindiği çizgisinde ilerleyerek üye sayısında azalma olmadan daha da çoğalarak bu oluşturulmaya çalışılan algılarla partisine gönül verenlerin daha da hırslandıklarını belirtti.
Seçim günü sabahına kadar aday adaylığı süresince kendi tabiri ile doğal olarak bahsettiği ‘’Hiç oy almasam bile bu seçime gireceğim.’’ diyen ve kongre salonuna gelmeyen bu arkadaş her açıklamasında Genel Başkanının Meral Akşener olduğunu ve ısrarla da İyi Partili olduğunu vurgulamasına rağmen böyle tehdit vari sayılabilecek bir açıklamayı kendi isteği ile değil de başka üst akıllar aracılığıyla yapıyorsa gerçekten de durumun vahimiyeti gözler önüne serilmiştir. Yok bu düşündüğümüz minvalde değilse siyaseten çok yetersiz kaldığı, bu süreçte hiç tecrübe edinmediği ve hırsına yenik düştüğü de ayrıca gözler önüne serilmiştir.
Kendisinin açık ve net ifadelerine dayanarak, üye kaydı yaptırdığı ve kendine destek veren üyeleri aday olduğu parti için değilde tamamen seçim kazanmak doğrultusunda partimiz üzerinde bir oluşum gerçekleştirdiği ‘’Ben olmazsam olmaz’’ edasına uygun tavırlar birkez daha bizleri hayretler içinde bırakmıştır.
Her son bir başlangıçtır diyerek açıklamasını bitirmesine istinaden eğer bu söz siyasi anlam içeriyorsa kendisine de oluşabilecek yeni siyasi görüşü doğrultusunda tüm İYİ niyetimizle bu güne kadar yaptığı siyasi hatalarını tekrarlamamasını canı gönülden ister, samimi duygularımla başarılar dilerim.
Dipnot : Bu yaptığım açıklamadan sonra böyle çocukça polemiklerin ve açıklamaların sosyal medya üzerinden çok yanlış olduğunu, öğrenmek veya duymak istediği bir şey varsa Gürcan Ağabeyi olarak her zaman birebir sohbetine karşılık vereceğimi bilmesini isterim.
Kamuoyuna Saygılarımla …

Print Friendly, PDF & Email
reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam