Kırıkhan CHP İlçe Başkan İsmail Savaşır’ın 19 Mayıs Kutlama Mesajı « Haber31.Net Hatay Haberleri

14 Haziran 2024 - 10:07

Kırıkhan CHP İlçe Başkan İsmail Savaşır’ın 19 Mayıs Kutlama Mesajı

reklam
Kırıkhan CHP İlçe Başkan İsmail Savaşır’ın 19 Mayıs Kutlama Mesajı
Son Güncelleme :

18 Mayıs 2020 - 20:26

reklam

CHP Kırıkhan İlçe Başkanı İsmail Savaşır 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

“19 Mayıs 1919 tarihi, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yoluna çıktığı kutlu gündür “diyen Başkan Savaşır, mesajında şunları söyledi.

” 19 Mayıs, Samsun’da tutuşarak tüm Anadolu’yu aydınlatan kurtuluş meşalesinin yandığı mutlu gündür.

Her yıldönümünde Samsun’un vatanperver insanlarını selamlayan Atatürk’ün taşıdığı duyguları hisseden milyonların en güzel bayramıdır.

19 Mayıs, emanetine sahip çıkan Türk gencinin gururu, gençliğine güvenen Ata’nın doğduğu gündür. Gençlik gelecek demektir, Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisidir. Türk genci şanlı tarihinin, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.

Ata’sının sözleri kulağından gitmez Türk gencinin “Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar ”

19 Mayıs, İstiklal aşkıyla tüm dünyaya destanını duyuran nice kahramanın, “Ya istiklal ya ölüm diyen: Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Hasan Tahsin’lerin, Seyit Onbaşıların, Atatürk’ün yaktığı özgürlük ateşidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm gençlerimizin ve ulusumuzun 19 Mayıs Gençlik Spor Bayramını en içten duygularımla kutlarım. “

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam