Payas halkı hastane için tarih bekliyor! « Haber31.Net Hatay Haberleri

13 Haziran 2024 - 16:58

Payas halkı hastane için tarih bekliyor!

reklam
Payas halkı hastane için tarih bekliyor!
Son Güncelleme :

03 Haziran 2020 - 15:22

reklam

2019 yılının son aylarıydı..
Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, 12 mahalle muhtarı, Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Ekrem Vural, Ak Parti İlçe Başkanı Veysi Güler, MHP İlçe Başkanı Adem Akyürek ve daha birçok isim, ilçeye hastane yapılması için bir araya geldi.
Toplantılar, ziyaretler.. Ardından Ankara çıkarması ile sağlık bakanlığı ziyaret edildi.
42 bin nüfuslu Payas’ta bir devlet hastanesinin bulunmaması, büyük bir eksiklikti.
Oysa büyük sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapan, Türkiye’nin en büyük entegre firmasına sahip olan, yine bünyesinde Türkiye’nin en büyük 500 büyük sanayi kuruluşunda ilk elliye giren onlarca dev sanayi tesisi bulunduran zengin bir ilçedir.
Ülke ekonomisine en çok istihdam ve katkı sağlayan, Payas’ımıza gerekli hastane projesinin bir an önce yetkililerden tarafından çıkarılmasını istedik, durduk.
Belen’e ve Arsuz’a entegre hastanelerin yapılacağının duyurulmasıyla birlikte, Payas’a yapılması düşünülen ‘uydu’ hastanesinin de ne zaman yapılacağını, ihale gününü öğrenmek istiyoruz.
Sağolsunlar, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Abdulkadir Özel’in bu konuda yoğun bir çabası var. Ancak Payas halkı; sayın vekillerimizden, tarih ve hastanenin kapsamı bakımından net bir yanıt bekliyor.
Payas halkının bu açıklamaya ihtiyacı var!

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam