Sahil Bandında Kalıcı Çözüm İçin Adım Attık « Haber31.Net Hatay Haberleri

5 Mart 2024 - 04:35

Sahil Bandında Kalıcı Çözüm İçin Adım Attık

reklam
Sahil Bandında Kalıcı Çözüm İçin Adım Attık
Son Güncelleme :

28 Kasım 2023 - 8:17

reklam

Hatay Valisi Sayın Mustafa Masatlı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Sayın Yalçın Eyigün, AKP Hatay Milletvekili Sayın Abdülkadir Özel, İskenderun Kaymakamı Sayın Murat Sefa Demiryürek, İskenderun Belediye Başkanı Sayın Fatih Tosyalı’yla birlikte, İskenderun’daki su taşkını sonrasında Esnaflarımıza yönelik hasar tesbiti, zarar tanzimleri ile yapısal çalışmalar ile ilgili bilgiler aldık. En kısa zamanda çalışmaların sonuç vermesi İskenderun için en sağlıklısı olacaktır

İskenderun sahilimizde yaşanan su taşkınlarının önlenmesi konusunda devam eden çalışmaları Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürümüz Dn. Yalçın Eyigün ve teknik ekibiyle birlikte değerlendirdik.

Sahil tahkimatı inşa çalışmalarının kapsamının genişletilerek birkaç ay içinde büyük ölçüde tamamlanması hedeflenmektedir.

HATSU’nun kapasitesinin üzerinde olacağını ifade ederek yaptığı talep üzerine İller Bankamız aracılığıyla sahil yağmur suyu tahliyesi ve kanalizasyon altyapısıyla ilgili olarak yaptığımız pompa çalışmalarına ilaveten boruların yenilenmesi talebini de karşılayacak bir projeyi başlatma kararı aldık.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam