Yayman; “Hatay, Dünyanın En Önemli Şehirlerinden Birisi” « Haber31.Net Hatay Haberleri

14 Haziran 2024 - 09:15

Yayman; “Hatay, Dünyanın En Önemli Şehirlerinden Birisi”

reklam
Yayman; “Hatay, Dünyanın En Önemli Şehirlerinden Birisi”
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2020 - 14:31

reklam

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Haber Global’de canlı yayın konuğu olarak gündemi değerlendirdi.

Yayman:” Hatay dünyanın en önemli şehirlerinden bir tanesi. Medeniyet şehri, Ticaret şehri, Turizm şehri. Türkiye’nin açık hava müzesi olan Hatay’ı, tarih, doğa, gastronomi ve kültür başta olmak üzere alternatif turizmin başkenti haline getireceğiz.”dedi.

IRAK VE SURİYE ÖRNEĞİ

Programda Suriye Meselesine değinen Yayman: “Irak Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden bir tanesiydi. Dünyanın en büyük petrol kaynaklarından birine sahipti ve maalesef çok kötü yönetildi. Saddam Hüseyin Irak’ın mı adamıydı? Amerika’nın adamıydı? Kimin adamıydı? Ama olan Irak’a oldu. Aynı şey Suriye için geçerli Maalesef. Bugün Suriye’de olanları tasvir etmek mümkün değil ve Suriye meselesinin en çok etkilenen şehirlerden bir tanesi bizim Hatay’ımız. Hatay’da 400 bin Suriyeli vatandaş var.

HATAY’IN, ARTIK SURİYE İLE ANILMASINI İSTEMİYORUZ

Hemşerilerime ben buradan saygılarımı sevgilerimi gönderiyorum. Mübarek ramazanları kutlu olsun İnşallah bayramda da yine beraber olacağız. Ben geçen hafta oradaydım yine maalesef şehidimiz vardı ve o şehidimizi toprağa verdik. Hatay’ın Biz Suriye meselesi ile beraber anılmasını istemiyoruz artık.

HATAY’ DÜNYA’NIN EN ÖNEMLİ ŞEHİRLERİNDEN BİR TANESİ

Hatay dünyanın en önemli şehirlerinden bir tanesi. Medeniyet şehri, Ticaret şehri, Turizm şehri. Hatay Roma’nın en önemli şehirlerinden bir tanesiydi. Gerçekten Samandağ’dan Antakya Habibi Neccar’a yine İskenderun sahilimizle dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi. Dünyanın en büyük Mozaik Müzesi Hatay. Ben sizi İnşallah bu salgın geçsin bir Hatay’a misafir etmek isteriz. Sizi ve bizi farklı şehirlerden izleyen insanlarımızı Hatay’a davet ediyorum. Çünkü Hatay hikayesi olan bir şehir Tarihin doğduğu şehir.

HATAY’IMIZI HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIZ

Tarih boyunca Dinlerin, Dillerin, Medeniyetlere ev sahipliği yapan ve Dünya’ya birlikte yaşamayı en güzel şekilde göstermiş olan Hatay’ımızı hak ettiği yere taşıyana kadar AK Parti olarak gece-gündüz çalışacağımıza söz veriyorum.. Türkiye’nin açık hava müzesi olan Hatay’ı, tarih, doğa, gastronomi ve kültür başta olmak üzere alternatif turizmin başkenti haline getireceğiz.”dedi.

AK PARTİ SİYASETİNİN MUHATABI AZİZ MİLLETİMİZDİR

Ana muhalefet Partisi hakkında da konuşan Yayman: “AK Parti, CHP’ye veya başkasına bakarak siyaset yapmaz. AK Parti siyasetinin muhatabı Aziz Milletimizdir. CHP ne söylerse söylesin AK Partimiz Eser ve Hizmet Siyasetinden asla vazgeçmez.”dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam
error code: 520