Arsuz Belediyesi “Tarım Akademisi” Kuruyor « Haber31.Net Hatay Haberleri

29 Şubat 2024 - 14:41

Arsuz Belediyesi “Tarım Akademisi” Kuruyor

reklam
Arsuz Belediyesi “Tarım Akademisi” Kuruyor
Son Güncelleme :

08 Ekim 2020 - 18:59

reklam

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf GüvenArpa Deresi Mahallesinde yapımı gerçekleştirilen ‘Tarım Akademisi’ çalışmalarını yerinde inceledi.

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Başkan Yardımcıları ile birlikte Arpa Deresi Mahallesinde yapımı devam eden ‘Tarım Akademisi’ni yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Tarım Akademisi’nin özellikle ilçe tarımı ve kadın girişimciler için bir değer olacağını belirten Başkan Asaf Güven, bu akademi sayesinde modern tarımın yapılacağını belirtti.

Arsuz Belediyesi “Tarım Akademisi” Kuruyor

Tarımın bilimsel şekilde yapılacağını ifade eden Başkan Güven, “ ilçemizdeki tarım ve kadın girişimciler için bir şans olacak bu projemizde modern makine ve donanımları kullanma hedefindeyiz. Kırsal kalkınmanın sağlanması adına burada farklı ürünleri yetiştirerek, belirli işlemlerden geçireceğiz. Bunun sonucunda üretim, işleme, markalaşma, pazarlama ve bununla ilgili eğitim gibi çalışmalar yapmayı hedefliyoruz. Özellikle tarımın doğru yapılması, elde edilen ürünlerin hem kalitesini hem de verimliliği arttıracaktır. Doğru yapılacak tarım ve pazarlama ile hem maddi anlamda çiftçilerimiz kar elde etmiş olacak hem de ürünün verimliliği artacak. Ayrıca bu projenin bir başka önemi de kadın çiftçi ve emekçilerinin ekonomiye ve toplumsal hayata güçlü biçimde katılmalarını sağlayacak olmasıdır,” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam