Başkan Altan’dan 19 Mayıs mesajı « Haber31.Net Hatay Haberleri

13 Haziran 2024 - 18:13

Başkan Altan’dan 19 Mayıs mesajı

reklam
Başkan Altan’dan 19 Mayıs mesajı
Son Güncelleme :

18 Mayıs 2020 - 9:48

reklam

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını yayımladığı mesaj ile kutladı.

Başkan Altan yayımladığı mesajında, “19 Mayıs 1919 Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna giden yolda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak, milletimizle birlikte istiklal mücadelemizin meşalesini yaktığı gündür. Tarih boyunca esareti değil, özgürlüğü benimsemiş olan Türk milletinin, Atatürk’ün önderliğinde başlatılan kurtuluş mücadelesi zaferle sonuçlanmış ve millet egemenliğine dayanan, Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.

Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağına inanan ve ülkenin içinde bulunduğu durumun bir yazgı olmadığını düşünen Atatürk, Cumhuriyetimizin muhafazası ve savunulması görevini, geleceğimizin teminatı gençlere emanet etmiştir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kurtuluş mücadelesi sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni gençliğe emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Türk milletinin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor bayramını kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam