Başkan Yılmaz “Hatay’da Sokağa Çıkma Yasağı Yok” « Haber31.Net Hatay Haberleri

20 Ocak 2022 - 17:20

Başkan Yılmaz “Hatay’da Sokağa Çıkma Yasağı Yok”

reklam
Başkan Yılmaz “Hatay’da Sokağa Çıkma Yasağı Yok”
Son Güncelleme :

12 Mayıs 2020 - 9:09

reklam

Antakya belediye başkanı İzzettin Yılmaz “Hatay’da Sokağa Çıkma kısıtlaması yok. 65 yaş üstü kıymetli büyüklerimiz dışarıya çıktıklarında lütfen maske taksınlar “dedi.

Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada; “Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda İçişleri Bakanlığımızın takdir ve tensipleriyle Hatay İlimizin’de dahil olduğu (30) Büyükşehirimiz ve Zonguldak ilinde’de geçtiğimiz haftasonu günlerinde uygulanan”Sokağa Çıkma Kısıtlaması”nın bu haftasonunda Hatay ilimizde uygulanmayacağı yönünde karar alınmıştır.

Korona Virüs Salgını ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN uhdesinde, Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda,İçişleri Bakanlığmızın takdir ve tensipleriyle ülke genelinde uygulanan tedbirler ve kararlar marifetiyle salgın sürecinin kontrol altına alındığını hep birlikte mutluluk ile gözlemliyoruz.

Devlet ve millet bütünleşmesiyle,hep beraberce elde ettiğimiz olumlu tablonun vahim sonuçlar doğurmaması amacıyla Antakya belediyesi olarak yürüttüğmüz çalışmalar devam edecek olup, hemşehrilerimizce’de kişisel önlemler ve tedbirler hassasiyetlerinden taviz verilmemesini rica ediyorum.

Evde kalmanın önem ve önceliğine bir kez daha dikkat çekerken,gelişigüzel sokağa çıkılmaması sosyal izolasyon,sosyal mesafe,maske, eldiven kullanılması ve kişisel temizlik hassasiyetinizin titizlik ve kararlılıkla devam ettirilmesini önemle istirham ediyorum.

Belediyemiz, her şartta ve her koşulda sizler için seferberdir, sizde sevdikleriniz ve bizler için evinizde kalınız. Lütfen, zorunlu haller dışında evinizden ayrılmayınız. 10 Mayıs Pazar günü 11/15 Saatleri arası 65 yaş üstü kıymetli büyüklerimiz hava almak amacıyla dışarıya çıktıklarında Maske takmalarını önemle rica ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle bizleri sevgiyle kucaklayan, hayatın her anı yanımızda olan, annelerimizin bu özel gününü yürekten kutluyorum dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam