Bu Okulda Okuyan Öğrenciler Çok Şanslı « Haber31.Net Hatay Haberleri

22 Şubat 2024 - 10:07

Bu Okulda Okuyan Öğrenciler Çok Şanslı

reklam
Bu Okulda Okuyan Öğrenciler Çok Şanslı
Son Güncelleme :

05 Ekim 2020 - 19:40

reklam

Emel Akçay İlköğretim Okulu, ‘Kültürünü Tanı, Kültürünle Yaşa Kültürlü yaşa projesi ile bir kez daha gönüllere dokundu.
Emel Akçay İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören, öğrenciler diğer okullardan farklı bir proje ile ayrıcalık yaşayacaklar.
Okulun dış bahçe duvarları Anadolumuzun hamurunu sevgiyle, barışla kardeşlikle, birlik ve beraberlik mayalayan değerlerle zengin kültürümüzün folklorümüzün figürleriyle süsledi.
Birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde ortaya çıkan bu muhteşem tablo ‘Bu Okulda Okuyan Çocuklar Çok Şanslı’ dedirtti.
Okul bahçesinde en başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk,tarihteki 16 Türk imparatorluğunun ve halıhazırda ki Türk cumhuriyetleri bayrakları, Türk Hun Hükümdarı Metehan, Anadolumuzun dünyaya mal olmuş usta tezenesi Neşet Ertaş, Anadolu Erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli, hoşgörü ve barışın evrensel sembolü Mevlana, Efsanevi Bilge Dede Korkut, Kahraman Seyit Ali Onbaşı, çocukları çok seven hayatını çocuklara adayan sanat abidesi Barış Manço, hazır cevaplı ve mizah anlayışı ile haiz bir bilge olarak bilinen fıkralarımızın baş aktörü Nasrettin Hoca, Hacivat ve Karagöz’ün yanı sıra çizgi film kahramanı Keloğlan, Türk filmlerinin ustaları Kemal Sunal ve Adile Naşit ile birlikte yörelerimizin folklor kültürleri yer alıyor.
Bu güne kadar İskenderun’da ilk kez rastlanan böyle bir proje, görenleri hem sevindirdi, hem de duygusal anlar yaşattı.
Emel Akçay İlköğretim Okulu Müdürü İlhan Okan, amaçlarının kültür ve değerlerini bilen çocuklar yetiştirmek olduğunu ifade etti.
Kültürle yaşamanın gelecek nesillere de ışık olacağını kaydeden Müdür Okan birliğe ve beralerliğe özellikle de kültürümüze bu günlerde çok ihtiyacımız olduğunu kaydederek proje de emeği geçen herkese gönülden teşekkür etti.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam