Başkan Fadıl Keskin; “Halkımızın sağlığı Bizim önceliğimizdir” « Haber31.Net Hatay Haberleri

13 Haziran 2024 - 18:16

Başkan Fadıl Keskin; “Halkımızın sağlığı Bizim önceliğimizdir”

reklam
Başkan Fadıl Keskin; “Halkımızın sağlığı Bizim önceliğimizdir”
Son Güncelleme :

30 Mayıs 2020 - 0:04

reklam

Dörtyol Belediyesi Çevre Koruma ekipleri Corona virüs nedeniyle kapatılan ve 74 gün sonra toplu olarak ilk Cuma namazı kılınma kararı alınmasının ardından ilçede belirlenen cami ve alanlarda sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek kılınan Cuma namazı öncesinde toplu namaz kılınacak yerlerde dezenfektasyon çalışmalarını sürdürdü.

Corona virüs nedeniyle kısıtlama getirilen ve 74 gün sonra belirtilen yerlerde Cuma namazı kılınması kararına göre belirlenen cami ve alanları dezenfekte eden Dörtyol Belediyesi Çevre Koruma ekipleri aynı zamanda üretimini gerçekleştirdiği “Dezenfekte Tüneli”ni de hazır bulundurarak vatandaşların sağlıklı bir şekilde ibadet etmelerine katkı sundu.

Camilerin kısmi olarak ibadete açılma kararı sonrası Dörtyol’da belirlenen cami ve alanlarda ilk Cuma namazı sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek eda edildi. Namaz öncesi Dörtyol Kaymakamlığı, Dörtyol Müftülüğü ile birlikte ibadete gelen vatandaşlara maske dağıtımı gerçekleştirdi.

Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin; “halkımızın sağlığı bizim önceliğimizdir. Bugün ilçemizde aylar sonra birlikte cami ve belirlenen alanlarda sosyal mesafe kurallarına da özen göstererek vatandaşlarımız ile birlikte Cuma namazı için saf tuttuk. Namaz öncesi Çevre Koruma ekiplerimiz ilçe genelin de namaz kılınacak cami ve alanları Coronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı dezenfekte etti. Ayrıca üretimini gerçekleştirdiğimiz “Dezenfekte Tüneli”nide kurarak vatandaşlarımızın sağlıklı ve temiz alanda ibadet etmelerine destek olduk dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam