Dörtyol Kaymakamı Bulacak’tan Vatandaşlara Teşekkür « Haber31.Net Hatay Haberleri

30 Kasım 2023 - 21:46

Dörtyol Kaymakamı Bulacak’tan Vatandaşlara Teşekkür

reklam
Dörtyol Kaymakamı Bulacak’tan Vatandaşlara Teşekkür
Son Güncelleme :

06 Mayıs 2020 - 6:01

reklam

Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak, Covit 19 tedbirlerine uyan Dörtyol’lu hemşehrilerine teşekkür etti ve “Tedbiri Elden bırakmayalım” dedi.

Covid-19 salgını ile mücadele amacıyla alınan ve uygulamada gösterilen başarı sonucunda yeni vaka sayılarında ciddi bir azalış sağlandığını dikkat çeken Bulacak şunları söyledi;

Devletimizin aldığı tedbirler sonucunda Covit 19 salgını vakalarında ciddi bir azalış sağlanırken, öte yandan verilerde sağlanan iyileşmenin toplumsal rehavete neden olmaması, salgının tamamen kontrol altına alınması bakımından son derece önem taşımaktadır.

Özellikle sokağa çıkma yasağı kısıtlamasının akabinde toplumsal hareketlilikte artış yaşandığı, özellikle market ve Pazaryeri gibi alışveriş yerleri ile caddelerde sosyal mesafeye aykırı yoğunlukların oluştuğu görülmektedir.

Tüm Dörtyollu hemşehrilerimize kurallara uydukları için teşekkür ediyorum. Hafta sonları sokağa çıkma yasağında elde ettiğimiz iyi sonuçları hafta içinde kaybetmeyelim. Vatandaşlarımız ile alışveriş yoğunluğu yaşanabilecek iş yeri ve işletmelerin duyarlılık seviyelerini yüksek tutmaları gerekmektedir.

Sosyal izolasyon ve sosyal mesafeye aykırı durumlara tüm vatandaşlarımızın ve iş yeri sahiplerinin özen göstermeleri büyük önem taşımaktadır.

Yoğun emek ve zorluklarla geçen bu sürenin uzamaması için tüm vatandaşlarımızın hem birey hem de toplum sağlığı açısından yapılan uyarılara harfiyen uymaları gerekmektedir.
Lütfen; temas, mesafe, izolasyon kurallarına uyalım, çok gerekmedikçe evde kalmaya devam edelim.”

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam