El Yıkamak Hayat Kurtarır « Haber31.Net Hatay Haberleri

13 Haziran 2024 - 18:04

El Yıkamak Hayat Kurtarır

reklam
El Yıkamak Hayat Kurtarır
Son Güncelleme :

05 Mayıs 2020 - 13:36

reklam

Özel Palmiye Hastanesi, ‘5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü’ dolayısıyla Özel Palmiye Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi; “EL YIKAMAK HAYAT KURTARIR” sloganıyla doğru el yıkama teknikleri ile ilgili bilgilendirme yaparak, hasta ve hasta yakınlarına sabun dağıttı.

Etkinlikte, coronavirüsle mücadele kapsamında el hijyeninin önemine değinen Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Vicdan Köksaldı Motor, “Enfeksiyon hastalıklarından korunmada ve antibiyotiklere direnç gelişmesinin önlenmesinde en kolay uygulanabilen ve en etkili yöntemlerden biri, ‘el hijyeni’ olarak tanımlanmaktadır.

Bu amaçla Dünya Sağlık Örgütü 5 Mayıs’ı ‘Dünya El Hijyeni Günü’ olarak kabul etmiştir. Özellikle sağlık çalışanlarının el hijyenine uyumunun artırılması hedeflenerek, enfeksiyon kontrol önlemlerine uyulmasının sağlanması sonucunda antimikrobiyal direncin de önlenebileceği vurgulanmaktadır.

Ana sloganı ‘Ellerinizi yıkayarak HAYAT KURTARIN’ olan 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü’nde bu yıl ‘Hemşireler ve Ebeler: Temiz Bakım Sizin Ellerinizde’ teması işlenmektedir. Bu yıl Covid 19 pandemisi nedeni ile daha bir önem kazanan el hijyeni, toplum sağlığı için vazgeçilmez bir uygulamadır ve tüm toplum bu konuda bilinçlendirilmelidir” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam