Hatay’da Hasat Bereketi « Haber31.Net Hatay Haberleri

30 Kasım 2023 - 20:39

Hatay’da Hasat Bereketi

reklam
Hatay’da Hasat Bereketi
Son Güncelleme :

27 Mayıs 2020 - 18:24

reklam

Hatay İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, bereketli toprakları ve iklim koşullarıyla yılda birden fazla ürünün alındığı Arsuz ilçesinde başlayan buğday hasadına eşlik etti.

Hatay’da Hasat Bereketi   Hatay İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, bereketli toprakları ve iklim koşullarıyla yılda birden fazla ürünün alındığı Arsuz ilçesinde başlayan buğday hasadına eşlik etti. Üreticiler ve tarım işçilerinin de katıldığı hasatta, üretim sürecinde sarf edilen emeğin karşılık bulması için hasat ve pandemi kriterlerine azami ölçüde dikkat edildi.

ÇOLAKOĞLU: BOL VE KAZANÇLI BİR YIL OLSUN

Altı aylık bir emeğin sonucunda arpa ve buğdayda hasat günlerinin başladığını söyleyen İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, “İklimin olumsuz etkileri, yabancı ot, hastalık ve zararlılarla mücadele edilerek yoğun emeklerle yetiştirilen ve stratejik öneme sahip olan arpa ve buğday hasadında iyi bir verim beklenmektedir.

Çiftçilerimize bereketli bir üretim yılı dilerken, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 günlerinde tarımsal üretime durmadan, dinlenmeden devam eden tüm çiftçilerimize hayırlı ve bol kazançlı bir sezon olmasını dilerim” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam