Hatay’da Koronavirüs Süreci Başarıyla Yönetiliyor « Haber31.Net Hatay Haberleri

14 Haziran 2024 - 10:01

Hatay’da Koronavirüs Süreci Başarıyla Yönetiliyor

reklam
Hatay’da Koronavirüs Süreci Başarıyla Yönetiliyor
Son Güncelleme :

07 Mayıs 2020 - 8:03

reklam
Toplantıya; AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu ile Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi ve AK Partili İlçe Belediye Başkanları katıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile bugüne kadar 200 milyar liralık bir destek paketinin hayata geçirildiğini belirten İl Başkanı Yeloğlu, temel ihtiyaç desteği kapsamında 5 milyon 100 bin kişiye 29 milyar 692 milyon kaynak sunulduğunu bildirdi.
Pandemi ile mücadele noktasında hükümetin her türlü adımı attığına dikkati çeken Yeloğlu, salgın süresince yerel yönetimlere de büyük sorumluluk düştüğüne vurgu yapti.
Yeloğlu, “Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda ‘Vefa Destek’ merkezleri ile birlikte çalmadık kapı bırakmayalım. Hiç bir ayrım gözetmeksizin devletin verdiği her türlü imkanı vadandaşlarımız için seferber edelim” dedi.
İLCE BELEDİYELERİ BİLGİ VERDİ
İlçe belediye başkanları da video konferans görüşmesinde söz alarak pandemi günlerinde alınan tedbirler ve yapılan yardımlar hakkında Yeloğlu ve milletvekillerine bilgi verildi.
Normalleşme süresince yerel yönetimlerin atacağı adımların ele alındığı toplantıda AK Partili ilçe belediyelerden yardım talebinde bulunan tüm ihtiyaç sahiplerine yardımların ulaştırıldığı belirtildi. Yaş sınırından veya hastalığından dolayı evinden çıkamayan vatandaşlara ekmek, sıcak yemek, gıda kolisi, temizlik ve dezenfektan yardımlarının yanı sıra ihtiyaç sahibi ve talepte bulunan vatandaşlara temizlik ve sağlık hizmetleri verildiğini anlatan belediye başkanları, saha ekipleri aracılığıyla dezenfektan, maske ve kolonya dağıtımının sürdüğünü anlattı.
AK PARTLİ BELEDİYELER IHTİYAÇ DUYANIN YANINDA
Daima halkın yanında olduklarını anlatan belediye başkanları, kaymakamlıklar aracılığıyla ilçelerinde yardıma muhtaç haneler ve bireylerin belirlenerek ihtiyaç duyulan kişisel yardımların asla ihmal edilmediğini kaydetti. Pazar yerleri, hastaneler, kamu kuruluşları, eğitim kurumları, ibadethane ve postane gibi yerlerin günün her saatinde temizlenerek korona virüsüne karşı dezenfekte edildiğini anlatan belediye başkanları tüm hizmetlere ek olarak
ilçeleri sınırları içinde yaşayan sokak hayvanlarının da ihmal edilmeden mama ile beslendiğini dile getirdi.
Milletvekillerinin de çeşitli önerilerde bulunduğu toplantı sonunda Yeloğlu, “Virüse karşı alınan tedbirlerle ve Allah’ın izniyle” salgının biteceğini dile getirerek mübarek Ramazan ayı sonunda Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi çifte bayram yaşamak istiyoruz. HATAY’DA virüsle mücadele sürecini çok başarıyla yönetmekten mutluyuz” dedi.
reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam