İskenderun’Da Gergin Gece! Sokakta Nöbet Tuttular « Haber31.Net Hatay Haberleri

22 Şubat 2024 - 11:42

İskenderun’Da Gergin Gece! Sokakta Nöbet Tuttular

reklam
İskenderun’Da Gergin Gece! Sokakta Nöbet Tuttular
Son Güncelleme :

11 Ekim 2020 - 11:09

reklam

Hatay’ın Belen ilçesinde başlayan ve İskenderun ile Arsuz ilçelerine sıçrayıp, yerleşim yerlerine de zarar veren orman yangınında sabotaj iddialarının ardından kentte gergin bir gece yaşandı. İskenderun’da bazı vatandaşlar, ormanı yakmaya çalışan kişileri gördüklerini iddia edip, sokakta nöbet tuttu.

 İskenderun’da gergin gece! Sokakta nöbet tuttular

.

33 SAATTE KONTROL ALTINA ALINDI

 İskenderun’da gergin gece! Sokakta nöbet tuttular

Yaklaşık 33 saatte tamamen kontrol altına alınan yangın için sabotaj ihtimalinin ortaya çıkması, bazı iddiaları da peşinde getirdi. Terör örgütüne yakın sosyal medya hesapları, orman yangınlarının, ‘Ateşin Çocukları İnisiyatifi’ adlı örgüt tarafından çıkarıldığını iddia etti.

SOKAĞA DÖKÜLDÜLER

Gece saatlerinde İskederun’a bağlı İsmet  inönü  Mahallesi’ndeki gençler, ormanlık alanda bir kişinin ormanı yakmaya çalıştığını, fark edilince de eylemini başaramadan kaçtığını öne sürüp, sokağa döküldü. İskenderun-Belen kara yolu yakınındaki ormanlık alanda nöbete çıkan gençler, polisi alarma geçirdi. Polis ve gençler, ormanlık alanda bahsi geçen şüpheliyi birlikte aradı. Herhangi bir suç unsuruna ya da şüpheliye rastlanmadı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam