Kişisel ve kurumsal tedbirler ile sosyal izalasyon devam ediyor « Haber31.Net Hatay Haberleri

14 Haziran 2024 - 09:41

Kişisel ve kurumsal tedbirler ile sosyal izalasyon devam ediyor

reklam
Kişisel ve kurumsal tedbirler ile sosyal izalasyon devam ediyor
Son Güncelleme :

05 Mayıs 2020 - 13:02

reklam

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’ in başkanlığında, ilgili ve yetkili kurum amirleri ile mahalli basın mensuplarımızın da iştirakleriyle istişare toplantısı gerçekleştirildi.

05 Mayıs 2020 günü Kaymakamlık bahçesinde sosyal mesafe esası çerçevesinde gerçekleşen toplantıya; İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG Kd. Binbaşı Oğuz Emre Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı J. Kd. Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Volkan Yeter, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel ve basın mensupları iştirak etti.

Koronavirüs (Covid-19) Salgınına karşı ülkemiz genelinde alınan tedbir ve kararların kentimizde tatbikine ilişkin hususların çok yönlü olarak ele alındığı toplantıda,her ne kadar salgın sürecinin kontrol altında olması ve İlçemizdeki vaka oranı asgari düzeyde seyrediyor olması durumu söz konusu olsa da kişisel ve kurumsal tedbirler ve sosyal izalasyon esasının titizlik ve kararlılık ile sürdürülmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Toplantı sonrası yapılan açıklamada; “Korona Virüs salgınına karşı mücadelenin hep birlikte verildiğini ve başarının 83 milyon olarak herkesin olduğunu, ayrıca bu hassas mücadele sürecinde düzen, dikkat, disiplin ve duyarlılığın vazgeçilmez bir esas ve kural olduğunu bir kez daha önemle vurguluyoruz.

Hatay’ın da dahil olduğu 30 Büyükşehirimiz ve Zonguldak ilimizde uygulanan “Sokağa Çıkma Kısıtlaması” uygulaması esnasında gösterdiği hassasiyetlerinden dolayı İskenderun’lulara da bir kez daha canı gönülden teşekkür ediyoruz.

Lakin, bu zaman zarfında evde kalmanın önem ve önceliğine dikkat çekerken, “Sokağa Çıkma Kısıtlaması”nın sona ermesinin hemen sonrası yasağın acısını çıkarma yada kutlama yapacak şekilde gelişigüzel sokağa çıkılmaması, sosyal izolasyon,sosyal mesafe,kişisel temizlik,maske ve eldiven kullanılmasına dair hassasiyetinizin titizlik ve kararlılıkla devam ettirilmesini önemle rica ediyoruz.

Özellikle de sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesini takip eden ilk günlerde çarşı,pazar ve market v.b. alışveriş yerlerine akın etmeyiniz ve lütfen rehavete kapılmaksızın, planlı bir şekilde, panik ve israfa mahal vermeksizinihtiyaçlarınızı temin ediniz. Sosyal mesafe esasından da asla ödün vermeyiniz.

Devletimiz, her şartta ve her koşulda sizler için seferber olmuşken, sizde sevdikleriniz ve bizler için evinizde kalınız. Lütfen, zorunlu hal dışında evinizden ayrılmayınız.” ifade edildi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam