İste’Ye Araç Desteği « Haber31.Net Hatay Haberleri

29 Şubat 2024 - 14:54

İste’Ye Araç Desteği

reklam
İste’Ye Araç Desteği
Son Güncelleme :

15 Ekim 2020 - 18:51

reklam

 

“Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü, Otomotiv Teknolojisi Programına Ford Otosan Tarafından Bir Araç Hibe Edildi.”

Ford Otosan tarafından İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksek Okulu (İMYO) Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü, Otomotiv Teknolojisi Programına Ford Focus marka bir araç hediye edildi. Hibe desteği için İMYO Kampüste bir tören düzenlendi.
Törene İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, Üniversite Senatosu, Yönetim Kurulu, ilgili akademisyenler ve İSTE idari personeliyle Ford Otosan yetkilileri katıldı. İlk olarak bir açıklama yapan Ford Otosan Yetkilisi ve Ovalı Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Mustafa Saçar; “Benzeri destekleri daha önce de yaptıklarını” ifade ederek şöyle konuştu:
MUSTAFA SAÇAR: “DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK”
“Üniversitemize destek olmak için elimizden geleni yapacağımızı, elimizi taşın altına koyacağımızı bilmenizi istiyorum. Bugüne kadar Koç Holdingin başlattığı, Ovalı Grubun desteklediği meslek lisesi memleket meselesi, ülkem için Tema Vakfı, engellilere doğru yaklaşım gibi sosyal projelerde gönüllü olarak görev aldım. Bu projeler kapsamında meslek okullarının desteklenmesi ülkemizin kalkınması için önem taşımaktadır. Üniversiteniz yönetiminin başarılı çalışmaları sonucu bu hibe ile desteklemek bizlerin görevidir. Meslek Yüksek Okulları hem gençlerin başarılı olacağı bir meslek kazanmasını hem de ekonomiye vasıflı eleman yetişmesini sağlar. Sağlıklı başarılı bir gelecek dileğiyle saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”
REKTÖR PROF. DR. DEPCİ: “ EN İYİ YATIRIM, İNSANA YAPILAN YATIRIMDIR”
Ovalı Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Mustafa Saçar’ın ardından konuşan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci; “ En iyi yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu” ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı: “Bugün çok fazla konuşmayacağım ama şunu belirtmeden de geçmek istemiyorum, eğitime, gençliğe yapılan her katkı için teşekkür ederim. Eğer nesilleri kurtarmak istiyorsanız insan yetiştirin. Biz her zaman desteğimizi isteyenlerin yanında olacağız. Katkılarından dolayı Mustafa Saçar beyin şahsında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Üniversitemize ve gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum.”
HİBE ARAÇ ANAHTARI, TESLİM EDİLDİ
Yapılan konuşmaların ardından (İMYO) Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü, Otomotiv Teknolojisi Programına, Ford Otosan tarafından eğitim amacıyla hibe edilen Ford Focus marka aracın anahtarı Ovalı Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Mustafa Saçar tarafından, İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci’ye takdim edilirken, Rektör Depci’de araç anahtarını İskenderun Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğr. Gör. Hakan Kalpakçıoğlu’na teslim etti.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam