KADES Uygulaması Tanıtıldı « Haber31.Net Hatay Haberleri

22 Şubat 2024 - 11:10

KADES Uygulaması Tanıtıldı

reklam
KADES Uygulaması Tanıtıldı
Son Güncelleme :

26 Eylül 2020 - 15:43

reklam

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” çerçevesinde Kadın Destek Uygulaması (KADES) tanıtımı yaptı.

Antakya Köprübaşı’nda gerçekleşen tanıtıma İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğ ekipleri katılırken, vatandaşlara broşür dağıtılarak KADES hakkında bilgiler verildi. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya başlanan KADES uygulamasıyla ilgili olarak vatandaşlara, kayıt, ihbar, müdahale aşamaları, acil çağrı merkezleri, şiddet karşısında yararlanılacak haklar ve şiddet uygulayan kişi karşısında alınabilecek tedbirler aktarıldı.

KADINLAR TEK TUŞLA KENDİLERİNİ 112, 155, 156’YA ULAŞMALARINI SAĞLAMAKTIRK

KADES uygulaması hakkında açıklama yapan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise uygulama hakkında vatandaşların şiddet karşısında neler yapılacağını daha iyi anlaması için bu etkinliği yaptıklarını söyledi.

Ekipler tarafından yapılan açıklamada, “KADES destek programı, şiddet mağduru veya şiddet mağdur tehlikesi altında hisseden kadınların tek tuşla kendilerini 112, 155, 156’ya ulaşmalarını sağlamaktır. En kısa sürede ekibin gelmesini sağlamak ve kadınların tamamıyla can güvenliğini sağlamak ve güvenlik altına almaktır” ifadeleri yer aldı.

KADES NEDİR?

Akıllı telefon kullancısı kadınların İOS ve Android marketlerden indirebileceği “Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES)” aile içi ve kadına yönelik şiddet olaylarının mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açık tutarak bir tuşla 112/155/156 Acil Çağrı Merkezine ulaşmalarını sağlayan ve sonrasında olay yerine en yakın ekip ve devriyenin sevk edildiği bir uygulamadır.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam