Kartı Olmayan Toplu Taşıma Araçlarına Binemeyecek « Haber31.Net Hatay Haberleri

17 Mayıs 2022 - 17:17

Kartı Olmayan Toplu Taşıma Araçlarına Binemeyecek

reklam
Kartı Olmayan Toplu Taşıma Araçlarına Binemeyecek
Son Güncelleme :

28 Mayıs 2020 - 16:12

reklam

1 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla Hatay’da şehir içi toplu taşıma araçlarında Kartlı Biniş Sistemi hayata geçiyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Elektronik Ücret Toplama Sistemi’nde elektronik kartı bulunmayan vatandaşların nakit ücret vermek suretiyle ulaşımlarını sağlamaya yönelik, hâlihazırda uygulanan Şoför Kartlı Biniş sisteminin 1 Temmuz 2020 itibari ile sona erdirileceğini bildirdi.

Yetkililer, daha önce Hatay kartı olmayan vatandaşların 3 TL ödeyip şehir içindeki araçlarda şoför kartı okutturarak biniş yaptığını; ancak 2020/97 sayılı belediyenin almış olduğu UKOME kararı ile 1 Temmuz Çarşamba günü itibariyle tüm Hatay’daki toplu taşıma araçlarından paralı binişin (şoför kartı ) kaldırılacağını ifade etti.

Vatandaşların 1 Temmuz tarihinden itibaren Hatay genelindeki toplu taşımalarda sadece tam kart, öğrenci kart ve serbest kart kullanabileceklerinin altını çizen yetkililer, Hatay kartı olmayan vatandaşların belirtilen tarihe kadar kartlarını Hatay Kart bayileri ile  kişiselleştirme ofislerinden teminini sağlayabileceklerini ifade etti.

Ayrıca HBB ekipleri, bayilik sayılarının ve otomatik dolum cihaz sayılarının arttırmaları hususunda gerekli önlemlerin alınmasını da sağladı.

Ayrıca, Hatay Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada;”Kıymetli hemşehrilerimiz; 1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle şoför kartlı biniş sistemi (ücretli biniş) ile toplu taşıma ulaşımı sonlandırılacağından dolayı Hatay Kartınızı belirtilen tarihe kadar bayilerden ve kişiselleştirme ofislerimizden temin etmeniz gerekmektedir” denildi.

HBB 2020HALK KART BAYİ LİSTESİ MAİL

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam