MİLLETVEKİLİ Kaşıkçı, Taha’yla Mutfakta « Haber31.Net Hatay Haberleri

19 Eylül 2021 - 19:56

MİLLETVEKİLİ Kaşıkçı, Taha’yla Mutfakta

reklam
MİLLETVEKİLİ  Kaşıkçı, Taha’yla Mutfakta
Son Güncelleme :

26 Mayıs 2020 - 19:35

reklam

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Ramazan Bayramı’nın son gününde Hatay’ın Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi Mahallesi’nde yaşayan ve maddi imkansızlıklara rağmen çektiği yemek videolarıyla sosyal medyada fenomen olan 17 yaşındaki Taha Duymaz’ı ziyaret etti.

Genç yetenek ile beraber mutfağa giren Kaşıkçı, “Yayladağı’nda Güveççi adında doğa harikası bir köyümüz var. Gelmeyenler varsa bence büyük bir doğa harikasını kaçırmışlar. Güveççi’de Taha isminde çok kıymetli bir kardeşimiz var.  Taha bu mütevazı mutfağında Antakya yöresine uygun yemekler yaparak sosyal medyada paylaşıyor, tanıtımını yapıyor. Taha’nın instagramda tam 1 milyon takipçisi var. Bizim bir görevimizde Hatay’ın tanıtımını yapmak. Biz de Taha’yı bulduk, kendisinde rica ettik. Bugün Taha’yla beraber, yeşil mercimekli bulgur pilavı ve tatlı olarak olmazsa olmaz künefe yapacağız. Taha bana görev verecek, bende burada mütevazı bir şekilde Taha’nın verdiği görevleri yerine getirmeye çalışacağım” dedi.

HEDEFİM AŞÇI OLMAK

Kaşıkçı’nın sorusu üzerine bu işe nasıl başladığını anlatan Taha, “Ben büyüdükçe içimdeki yemek yapma isteği de büyüdü. Sosyal medyada paylaştığım yemek videoları büyük ilgi gördü” dedi.

Duymaz,” Hedefim aşçı olmak. Bu işi devam ettirmek istiyorum” dedi. Vekil Kaşıkçı da Taha için, ticaret ve sanayi odası başkanlarına, belediye başkanlarına seslenerek, işini severek yapan Taha’ya destek çağrısında bulundu.

Duymaz, ailesi vekil Kaşıkçı’ya Ramazan Bayramının son gününde gerçekleştirdiği bu anlamlı ziyaret ve verdiği destekten ötürü teşekkür etti.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam