Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını Gerçekleştirmek İstiyoruz « Haber31.Net Hatay Haberleri

13 Haziran 2024 - 16:46

Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını Gerçekleştirmek İstiyoruz

reklam
Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını Gerçekleştirmek İstiyoruz
Son Güncelleme :

04 Haziran 2020 - 17:40

reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya’da kentsel dönüşüm çalışmaları gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirmek istedikleri kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili bilgiler paylaşan Başkan Savaş, “3 buçuk yıldır iktidarın bu konudaki kararını beklemekteyiz. Defalarca ilgili bakan ile bu konuyu konuştuk. Hep izin vereceklerini söylediler.

Armutlu merkezli bir yer, eski otogar, eski sanayi sitesi, eski itfaiyenin yeri ve 37 hektarlık olan Garnizon Komutanlığı’nın üstünden Bağrıyanık ve Alpagot mahallelerinin sonuna kadar olan bölgede proje yapmayı düşünüyoruz. En elzem olan olanı 37 hektarlık olan yerdir. 3 buçuk yıldır Çevre ve Şehircilik Bakanlığından izin bekliyoruz.

Meclisten arkadaşlarımız bize 100 milyonluk kredi desteği çıkarmak için izin verdiler ama ben 100 milyonu sadece bir yolu açmakla kullanmak istemiyorum. O bölgede kentsel dönüşüm çalışmaları gerçekleştirmek istiyoruz.

İzmir Caddesi ile Kurtuluş Caddesi ile yatay yollar yapmak, oradaki evlerde yaşayan vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve güvenli evlerde yaşamaları için Narlıca’daki eskiden mera alanı ama vasfını yitirmiş olan 205 dönümlük arazide toplu konut ve sosyal alanlar oluşturalım istiyorum. Orada yaşayan insanlarımızı bu bölgeye taşıyalım ve modern bir şekilde yaşasınlar. Orada zemin heyelan alanı ve kaygan. Depreme dayanıklı ev yok ve hep ekleme yapılmış. Amacımız hem evlere fonksiyon kazandırmak hem de ihtiyaç sahibi insanlarımızın iyi şartlarda yaşaması” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam