İsmail Savaşır’ın KADİR GECESİ Mesajı « Haber31.Net Hatay Haberleri

29 Kasım 2023 - 02:42

İsmail Savaşır’ın KADİR GECESİ Mesajı

reklam
İsmail Savaşır’ın KADİR GECESİ Mesajı
Son Güncelleme :

19 Mayıs 2020 - 18:41

reklam

CHP Kırıkhan ilçe Başkanı İsmail Savaşır Kadir gecesi münasebetiyle mesaj yayınladı.

“Rahmet, mağfiret ve arınma ayı Ramazanı şerif’ in son günlerine yaklaşırken, manen bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesini karşılamanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Savaşır  mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Taşıdığı hikmetlerle kutsiyetini bizzat Kur’anı Kerim’den alan bu gece Müslümanlar için her zaman derin bir ilgi ve saygıya mazhar olmuştur. Dolayısıyla Kadir gecesini bu derece değerli kılan en önemli özellik de Kur’ânı Kerîm’in bu gece indirilmeye başlanmış olmasıdır.

Bu gece İnsanlığa inmeye başlayan Kur’an’ı daha iyi anlamaya ve yaşamaya çalışmalı, kadir gecesinin kadrini bilmeli ve bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz. Kadir gecesi bizlere arınma ve bağışlanma fırsatı sunmaktadır. Biz Müslümanlar manen bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen bu önemli geceden gerektiği şekilde istifade etmeli, kendimizle hesaplaşmalı, iyi ve güzel davranışlarımızı artırmaya, kötü davranışlardan uzaklaşarak kalbimizdeki manevî kirleri temizlemeye çalışmalıyız.

Bu vesile ile tüm Türkİslam ‘âleminin ve hemşehrilerimizin mübarek Kadir gecesini kutlar, içinde bulunduğumuz bu sıkıntılı günlerden kurtuluşumuza ve hayırlara vesile olmasını yüce Allah’ tan niyaz ederim.”

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam