MHP Payas Kadın Kolları Başkanı Aygül Yalçın’Dan 29 Ekim Mesajı « Haber31.Net Hatay Haberleri

22 Şubat 2024 - 10:25

MHP Payas Kadın Kolları Başkanı Aygül Yalçın’Dan 29 Ekim Mesajı

reklam
MHP Payas Kadın Kolları Başkanı Aygül Yalçın’Dan 29 Ekim Mesajı
Son Güncelleme :

29 Ekim 2020 - 11:31

reklam

MHP Payas Kadın Kolları Başkanı Aygül Yalçın’dan 29 Ekim Mesajı

Kadın Kolları Başkanı Aygül Yalçın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Yalçın mesajında “Kurtuluş savaşında emperyalizme karşı bir direniş destanı yazan Türk ulusu, kadınıyla, erkeğiyle mazlum ülkelere örnek yepyeni bir devlet kurarak esaretimize son vermiştir” dedi.

MHP Payas Kadın Kolları Başkanı Aygül Yaçın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Kurtuluş savaşında emperyalizme karşı bir direniş destanı yazan Türk ulusu, kadınıyla, erkeğiyle mazlum ülkelere örnek yepyeni bir devlet kurarak esaretimize son vermiştir. 29 Ekim 1923’te Mustafa Kemal ve arkadaşları Cumhuriyeti ilan etmişlerdir. Cumhuriyetin ilanı, özgürlüğün ve eşitliğin ilanıdır. Cumhuriyet sıradan bir rejim değişikliği değildir. Cumhuriyet, bir kültür rejimidir, bir çağ değişimidir, bir uygarlık değişimidir. Cumhuriyet laikliktir. Cumhuriyet demokrasidir. Cumhuriyette zengini, fakiri eşittir; kadını erkeği eşittir. Cumhuriyet ırkı, etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun bütün insanların eşit vatandaşlık haklarıyla donatılması demektir.

Yalçın mesajının devamında; “Cumhuriyeti kuranlar, tercihlerini büyük bir kararlılıkla, cesaretle ortaya koymuşlardır. Cumhuriyetle başlayan o büyük toplumsal dönüşümün temel ekseni kadın erkek eşitliği olmuştur ve Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük projesidir. Bu proje tarihimiz için de adım adım uygulanmıştır. Bu tarihsel süreç kısaca bize nereden nereye ve nasıl geldiğimizi açıklamakta ve hatırlatmaktadır. Bizim yolumuzu açan Cumhuriyet’tir. Biz cumhuriyetin kızları, anneleri, onurlu vatandaşlarıyız. Cumhuriyetimizin 97. yılını kutladığımız bugün başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını minnet ve saygıyla anıyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam