Plajlar temiz « Haber31.Net Hatay Haberleri

14 Haziran 2024 - 09:42

Plajlar temiz

reklam
Plajlar temiz
Son Güncelleme :

11 Haziran 2020 - 10:08

reklam

Hatay’da 5 ayrı ilçede 20 ayrı noktadan, aynı gün deniz suyu numunesi aldıran Hatay İl Sağlık Müdürlüğü analiz sonuçlarını orta ve iyi olarak açıklanırken denize girilebileceğine dikkat çekildi
Arsuz, Dörtyol, Erzin, Payas ve Samandağ’da alınan deniz suyu numunelerinde Arsuz Halk Plajı ve Maliye Kampı, Dörtyol Dörttaş Tatil Sitesi ile Erzin Burnaz Plajı deniz suyu Orta kalite çıkarken, diğer 16 numune ise iyi çıktı.
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Laboratuvarları’nda analiz ettirilen Hatay ili Yüzme suları inceleme sonuçlarına göre 20 noktada da ‘Denize girilebilir’ tespiti yapıldı.
Su analizlerinin belirlenen periyotlarla düzenli bir şekilde yapıldığına dikkat çekildi. Sahillerinden su numunesi alınan plajlar ve sonuçları şöyle: Arsuz Halk Plajı, Maliye Kampı Orta, Özel İdare Kampı Kıyıkent Sitesi, Gülcihan Halk Plajı, İsos Dinlenme Tesisleri, Yalıkent Sitesi Karaagaç Halk Plajı İyi. Dörtyol Dörttaş Tatil Sitesi Orta, Öğme-İş Tatil Sitesi, Yeşilköy İzci Kampı, Yeniyurt Halk Plajı, Seçil Tatil Sitesi İyi. Erzin Burnaz Plajı Orta, Payas Belediye Plajı İyi, Samandağ Altınkoy Tatil Köyü İyi, Samandağ Belediye Plajı, Çevlik Akdeniz Gazinosu Karşısı, Motel Almina Karşısı ve Samandağ Ziyaret Karşısı iyi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam