Samandağ Belediye Başkanı Eryılmaz Kurtderesi Mahallesindeki Çalışmaları İnceledi « Haber31.Net Hatay Haberleri

22 Şubat 2024 - 10:41

Samandağ Belediye Başkanı Eryılmaz Kurtderesi Mahallesindeki Çalışmaları İnceledi

reklam
Samandağ Belediye Başkanı Eryılmaz Kurtderesi Mahallesindeki Çalışmaları İnceledi
Son Güncelleme :

20 Ekim 2020 - 9:59

reklam

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Kurtderesi Mahallesi ile Vakıflı Mahallesi’ni birbirine bağlayan yol üstünde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. İncelemelere Kurtderesi Mahalle Muhtarı Mehmet Nural ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.
Başkan Eryılmaz yaptığı açıklamada; “ Kurtderesi Mahallesi’ni Vakıflı’ya bağlayan yolda yol genişletme, duvar örme ve yol kenarında boru döşeme çalışmalarımızı yerinde inceledik.
Kurtderesi Mahallesi, Deniz Mahallesi ve Mağaracık Mahallesini Vakıflı, Kapısuyu ve Hıdırbey Mahallelerimize bağlayan yolda çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimiz yaklaşık 10 gündür burada hummalı çalışmalarını sürdürüyorlar.
Bu yolda altyapı çalışmaları yaptık. İçme suyu şebekesinin bir an önce buradan geçmesi konusunda görüşmelerimizi yaptık ve bağlantıları yapıldı. Daha sonra yağmur sularının tahliyeleri ile alakalı ciddi bir çalışma yaptık. Yüzlerce büz döşedik, rögarlarımızı, menfezlerimizi, mazgallarımızı yaptık. Altyapı ile ilgili çalışmalar bitti. Şu anda yol genişletme çalışmalarımızı yapıyoruz. Genişletme çalışmaları bittikten sonra sathi kaplama çalışası yapılacak. Bu yol Samandağ’a ciddi bit rahatlama sağlayacak. Yol üstünde narenciye bahçeleri var. Kışın yolun dar olması ve çamurlaşmasından kaynaklı çiftçilerimiz sıkıntı yaşıyordu. Bu çalışmalar ile çiftçilerimiz de ciddi anlamda rahatlayacak. Biz altyapı çalışmaları ve genişletme çalışmalarımızı bitirdikten sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından sathi kaplama çalışması yapılacak. Dayanışma içerisinde en kısa zamanda bu yolumuzu halkımızın hizmetine sunacağız. Burada emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. “ dedi.
Kurtderesi Mahalle Muhtarı Mehmet Nural yaptığı açıklamada; “Kurtderesi Mahallesi ile Vakıflı Köyünü birbirine bağlayan, bu yolda büyük emekler sarf ediliyor. Öncelikle değerli Başkanımız Sn. Refik Eryılmaz’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu yol mahallemize ciddi katkı sağlayacak. Yolun hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam