Toplu Taşıma Araçlarında Denetim Yapıldı « Haber31.Net Hatay Haberleri

1 Aralık 2023 - 16:19

Toplu Taşıma Araçlarında Denetim Yapıldı

reklam
Toplu Taşıma Araçlarında Denetim Yapıldı
Son Güncelleme :

05 Haziran 2020 - 22:25

reklam

KURALLARA UYAN ŞOFÖR ESNAFINA TEŞEKKÜR EDİLDİ

Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisin altına alan Covit-19 tedbirleri kapsamında şoför esnafına yönelik denetimler yapıldı.

Toplu taşıma araçlarının tam kapasite yolcu almalarıyla ilgili bakanlık genelgesinin uygulanmaya başlamasıyla birlikte tedbirlerin daha dikkatli uygulanması konusunda şoför esnafını uyardıklarını belirten Dörtyol Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Çelebi kurallara uyulmasının halk sağlığı açısından önemli olduğunu ifade etti.

Dörtyol Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Çelebi yaptığı açıklamada; “05 Haziran 2020 günü itibariyle Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerimiz, Dörtyol Belediye Zabıta Ekiplerimiz, İlçe Sağlık Müdürlüğümüzün görevlileri ile birlikte ticari taksi, şehir içi ve şehirler arası dolmuşlarında kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve bulaşının yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla denetimler yapılmıştır.

Gelinen aşamada, salgında mücadelede halkımızın desteği ile büyük yol kat edilmesi sonucunda; Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda belirlenen kurallar çerçevesinde şoför esnafımız da kontrollü normalleşme adımlarını atılmaya başlamıştır.

Bu kapsamda ticari taksiler, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçlarımızda uyulması gereken kurallar ve alınması gereken tedbirler konusunda hem denetim yapılmış hem de şoför esnaflarımız uyarılmıştır. Yapılan denetimlerde şoför esnafımızın hijyen kurallarına büyük bir titizlikle uyduğuna tanıklık etmiş olmak bizleri memnun etmiştir. Bu konuda duyarlılık ve hassasiyet gösteren tüm şoför esnaflarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam