Vali Doğan’dan Engelliler Haftası Mesajı « Haber31.Net Hatay Haberleri

13 Haziran 2024 - 18:18

Vali Doğan’dan Engelliler Haftası Mesajı

reklam
Vali Doğan’dan Engelliler Haftası Mesajı
Son Güncelleme :

12 Mayıs 2020 - 15:24

reklam
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Vali Doğan yayınladığı mesajında; “Engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılık ve farkındalığın arttırılması amacıyla Birleşmiş Milletlere üye 156 ülke ile birlikte 10-16 Mayıs tarihlerini engelliler haftası olarak kutlamaktayız.

Ülkemizde yaşayan tüm vatandaşlarımız gibi engelli vatandaşlarımızın da sahip oldukları temel hak ve hürriyetlerden en iyi şekilde yararlanmaları, yaşam standartlarının yükselmesi ve sosyal yaşama katılımları konusunda sadece devletimize değil bizlere de önemli görevler düşmektedir. Unutmamak gerekir ki her insan bir engelli adayıdır.

Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini   spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kadar her alanda kanıtlamışlardır. Engelli vatandaşlarımızın bu denli önemli başarılara imza atmaları dayanışma ve uzlaşı ruhuyla yaşamın her alanında desteklenmeleri halinde her şeyin üstesinden gelebileceklerinin göstergesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Dünya Engelliler Haftası vesilesiyle engelli vatandaşlarımıza ve onların her zaman yanlarında olan fedakâr ailelerine sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam