Vekil Şahin:” Hatay Da 6 Ayrı Bölgede Eş Zamanlı Yangınların Çıkması Sabotaj İhtimalini Artırmaktadır.” « Haber31.Net Hatay Haberleri

22 Şubat 2024 - 12:02

Vekil Şahin:” Hatay Da 6 Ayrı Bölgede Eş Zamanlı Yangınların Çıkması Sabotaj İhtimalini Artırmaktadır.”

reklam
Vekil Şahin:” Hatay Da 6 Ayrı Bölgede Eş Zamanlı Yangınların Çıkması Sabotaj İhtimalini Artırmaktadır.”
Son Güncelleme :

10 Ekim 2020 - 15:02

reklam

VEKİL ŞAHİN:” Hatay da 6 ayrı bölgede eş zamanlı yangınların çıkması sabotaj ihtimalini artırmaktadır.”

Bugün (9 Ekim 2020) Hatay Belen İsume Mahallesi Mevkiinde Ormanlık Alanda 09.58 zaman diliminde orman yangını meydana gelmiştir.

Yangına sebebiyet veren aksaklığın trafo patlaması olduğu düşünülmekle beraber sabotaj iddiası da olasılıklar arasındadır. Samandağ’da 1, Dörtyol’da 1, İskenderun-Belen-Arsuz’da 4 ayrı bölgede eş zamanlı yangınların çıkması sabotaj ihtimalini artırmaktadır.

Vaka 112 AÇM’ye 10.00 da ihbar edilmiştir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi yangın ekibi (25 araç, 61 personel), HBB Park Bahçe Daire Başkanlığı’na ait 4 sulama tankeri, 8 Personel, 22 orman aracı, 65 personel, 2 helikopter, 1 uçak (Orman Müdürlüğü), HBB Fen İşleri 2 su tankeri, 1 dozer, 2 beko loder, 2 greyder 2 eskavatör,14 personel), HBB HATSU 10 su tankeri, 22 personel ile, HBB Sağlık Daire Başkanlığı 3 ambulans, 9 personel, İskenderun ve Belen Belediyesi 4 su tankeri, Kahramanmaraş İtfaiye 6 yangın söndürme aracı, 19 personel, Osmaniye, Gaziantep ve Mersin Belediyeleri 1’er su tankeri, 6 personel, Kahramanmaraş Orman Müdürlüğü 2 yangın söndürme aracı, 6 personel, HBB Zabıta 13 pikap, 26 Personel, Jandarma, Polis, AFAD ve TEDAŞ ekipleri 23 personel ile olay yerine saat 10.15 te ulaşmıştır.

Birkaç farklı noktadaki büyük çaplı yangın devam etmektedir. Yangında Koroevleri mevkiinde 4 ev çatısı, 1 ev, 2 fabrika, Simya Koleji bahçesindeki ağaçlar, bir iş yeri deposu yanmış, İsume mevkiinde 15 ev, Doğapark evlerinde 5 ev, Deniz Kuvvetleri Telsiz Birliği’nde ağaçlar zarar görmüştür. Belen Kışlak Köyü’nde evler yanmaya başlamıştır.

CHP milletvekilleri olarak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız ile bölgeleri tek tek dolaşarak çalışmalarımız devam etmekte, yangının yerleşim yerlerine sıçramaması ve can kaybı yaşanmaması yönünde azami gayret göstermekteyiz.

Yangında fabrikalar, evler, ağaçlar ve işyeri depoları zarar görmüş durumda. Valiliğimiz, kaymakamlıklarımız, Hatay Büyükşehir Belediyemiz ve bölge milletvekilleri olarak hemşehrilerimizin yanındayız.

İtfaiye ekiplerimiz büyük bir özveri ile yangını söndürmek için canhıraş çalışıyorlar. Çok büyük bir boyuta ulaşan yangının kontrol altına alıp bir an önce söndürülmesini ümit ediyoruz.

Suzan ŞAHİN
CHP Hatay Milletvekili

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam