Yayman “Samandağ’ı Seviyor, Hizmette Kusur Etmiyoruz” « Haber31.Net Hatay Haberleri

14 Haziran 2024 - 08:40

Yayman “Samandağ’ı Seviyor, Hizmette Kusur Etmiyoruz”

reklam
Yayman “Samandağ’ı Seviyor, Hizmette Kusur Etmiyoruz”
Son Güncelleme :

29 Mayıs 2020 - 17:19

reklam

2019 Şubat ayında ilçemize yaptığı ziyarette 3 hizmetin müjdesini vermen ve tüm bu yatırım maliyetlerinin 277 milyon TL. olduğunu ifade eden Hatay Milletvikili Hüseyin Yayman, müjdesini verdiği Samandağ- Arsuz karayolunda inceleme gezisi düzenledi.

Gerçekleşen inceleme gezisine Ak Parti İlçe Başkanı Semir Özdemir ve yönetimi eşlik etti.

Yayman, yol çalışması incelemesi sırasında Çevlik esnafıyla da tek tek selamlaştı, Samandağ insanının hoşgörüsü üzerine de konuştu. Hatay sevgisini anlatan kelimeleri özenle seçen Vekil Yayman, ‘Samandağ, Hatay’ın ve Türkiye’nin en güzel ilçelerinden bir tanesi. İnsanları da gerçekten çok zarif çok kibar insanlar. Durum böyle olunca herkes burayı görmek, buraya gelmek istiyor’ dedi.

Samandağını kuru kuru sevmediklerini belirten Yayman, 130 yataklı Samandağ Yeni Devlet Hastanesi, Samandağ – Arsuz çevre karayolu, Samandağ Çevlik yolu kamulaştırmasıyla toplamda 277 milyon tl.lik bir yatırımı yaptıklarını hatırlattı.

Çevlik Arsuz yolunda gerçekleşen inceleme sonrası Yayman gazetemize konuştu. Hatay Milletvekili Yayman; “öncelikle çok teşekkür ederim. Size ve Samandağlı hemşehrilerime sevgilerimi saygılarımı sunuyorum. Geçmiş bayramınız da kutlu olsun. Bugün Samandağ İlçe Başkanımız Semir Bey, Gençlik Kolları Başkanımız ve Samandağ Ak Parti İlçe Yönetimimiz ile Arsuz’dan Samandağ’a kadar beraber geldik. Yolda incelemelerde bulunduk. Neredeyse her noktada durup yolumuza baktık. Gerçekten iftihar ediyoruz. Gurur duyduk. Cumhurbaşkanımıza, Sayın İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Valimize, Ak Parti Hatay Milletvekillerine, İl Başkanımıza, Belediye Başkanlarımıza ve bu güzel projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“Bölgemizde heyelan riski gündemde mi? Bu konu için önlem alındı mı?” sorumuza yönelik Milletvekili Yayman, “bölgede heyelanla ilgili çalışmalar yapılıyor. Karayolları da çalışmalarına devam ediyor. Bununla ilgili tedbirler alınacak. Uyarı levhaları konacak. Bununla ilgili işaretlemeler yapılacak. Gerekirse çelik ağlar örülecek. Ama şunu ifade etmek lazım. Bu yol Samandağ’ın kaderini değiştiren bir yol. Bu yol Samandağ’ı bir çıkmaz sokak olmaktan çıkartan bence Hatay’ın gelmiş geçmiş en önemli projelerinden bir tanesi. Çünkü siz bir baraj yaptığınızda bir tanesi daha yapılabilir. Bir hastane yaptığınızda bir tanesi daha yapılabilir. Ama bu yol bir anlamda İlçe kurulduğundan bu yana Selevkos Limanı açıldığından ve buradan ticaret gemileri İtalya’ya gittiğinden buna yana yapılmış olan en önemli işlerden bir tanesidir. Asfaltı bitti, yolda işaretlemeler yapılmakta. Karayolları korkulukları koyacak. Çalışmalarımız son sürat devam ediyor”dedi.

“Yolun trafiği kaldırıp, kaldırmayacağı konusunda vatandaşın endişeleri var bunun üzerine bilgi alabilir miyim? Sorumuza Milletvekili Yayman; “öncelikle bu yolda ağır tonajlı araçların gitmeyeceğini belirtmek isterim. Kamyonlar, iş makinaları, yolcu otobüsleri gitmeyecek. Bu yol sadece otomobillerin kullanacağı bir yol. Ve dediğim gibi Türkiye’nin en önemli yollarından bir tanesi. Normal şartlar altında bu yol çok rahat bir şekilde Samandağ- Arsuz arasındaki trafiği kaldırabilecek bir kapasitede. Ve aynı zamanda bu yol Türkiye’nin en önemli bisiklet parkurlarından bir tanesi olacak. Dünyanın en prestijli yol bisikleti takımlarının davet edildiği Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunu inşallah Samandağ’ımızagetireceğiz”dedi.

“Samandağ’ın turizm bölgesi ilan edilmesi, sahil kenarındaki yıkımlar, çevre yolunun açılması, Hızır “Türbesi Projesi, Çevlik – Arsuz yolunun açılması bu çalışmaların art arda gelmesi İlçede çeşitli söylentilere neden oluyor. İsrail’e açılan bir çevre yolu deniyor. İsrail’e kiralanan bir sahil deniyor. Bununla ilgili görüşünüz nedir?” sorumuzu da yanıtsız bırakmayan Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman; “Biz sorumluluk makamında olan insanlarız. Biz Hatay’ın seçilmiş Milletvekilleriyiz. Dedikoduyla iş yapmayız. Bunlar deli saçması yorumlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti 780 bin kilometre karedir. Ne İsrail’e yol açıldı, ne böyle bir düzenleme yapıldı, bu hizmet milletimize, Samandağlılara verilen bir hizmettir. Yine çalışmalarız olacak. Çevre yolu çok önemli. Samandağ’da çok ciddi bir trafik tıkanıklığı oluyor. Bunu çözmek için çalışıyoruz. Çünkü Samandağ, Hatay’ın ve Türkiye’nin en güzel ilçelerinden bir tanesi. İnsanları da gerçekten çok zarif çok kibar insanlar. Durum böyle olunca herkes burayı görmek, buraya gelmek istiyor. Herkes arabasına binip geldiği zaman 20 bin hatta 30 bine yakın araç trafiği felç ediyor. Bunun önüne geçmek içinden geçmişten bu yana yapılması gereken çevre yolu projemizi biz takip ediyoruz. Biz hastaneyi de yapıyoruz. Peki, o zaman hastaneyi kim için yapıyoruz. Bunu ben milletimizin takdirine sunuyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın Samandağ’a verdiği önemdir. Bu hükümetimizin Samandağ’a gösterdiği hassasiyettir. Ben sizin huzurunuzda Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi.

Her sorumuzu itinayla yanıtlayan Milletvekili Yayman, “Bakanlığımızın İlçemizde gerçekleştirmek istediği başka projeler var mı?” sorusuna cevaben “Evet burada yine hastane projemiz var. Karayolu projemiz var. Burası turizm bölgesi ilan edildi. Bu durum çok önemli. Bununla ilgili askı süreçleri devam ediyor. İtirazlar var o itirazları değerlendireceğiz. Yine burada trekking yolu ve ev pansiyonculuğunun gelişmesi noktasında hem Vakıflı’da hem de Kapısuyu’nda ve inşallah Batıayaz’da takip edeceğiz. İlçe Başkanımızla, Kaymakamımızla, buradaki sorumluluk makamında olan insanlarla, muhtarlarımızla sürekli temas içinde olacağız”dedi.

İmar Planı dediğiniz? Yayman, Evet, Samandağ Turizm Planı. Bununla ilgili itiraz süreleri var süreç hala devam ediyor, çalışmalarımız sürüyor” dedi.

“Son olarak şunu söylemek lazım. Biz burada çekim yaparken aşağıda iş makinalarının sesleri geliyor” diyerek sözlerini sürdüren Vekil Yayman, “Samandağ- Arsuz yolunu yaptığımızda İlçe Başkanımız Semir Özdemir, Kapısuyu muhtarımızla beraber beni aradı ve yolun iskeleye kadar geldiğini söylediler. “Bu yolu Karakola devam ettirebilir miyiz?” diye sordular. Bende yetkilileri aradım. Gerekli görüşmeleri yaptık ve çok şükür ki Çevlik merkezdeki yolu da sıcak asfalt yapacağız. Buda Çevlik halkına hayırlı uğurlu olsun. Samandağ halkı çok daha iyi hizmetleri hakkediyor. Bu plaj dünyanın en uzun plajlarından bir tanesi Türkiye’nin en uzun plajı. Dünyada da Rio De Janeiro plajından sonra gelmekte. Samandağ halkı en güzel hizmetleri hak ediyor. Teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Ak Parti İlçe Başkanı Semir Özdemir, Vekil Yayman’ın ilçemiz için bir şans olduğunu belirtirken, “Milletvekilimiz Yayman, “Söz konusu Hatay ise gerisi teferruattır’ diyerek çok çalışıyor. Samandağ sevdalısı. İlçede şuana kadar talep ettiğimiz ne varsa bir bir hayata geçiyor. Korona sürecinden sonra kendi memleketi Kırıkhan’dan evvel ilçemizi ziyaret etti. Yol çalışması inanılmaz bir hız ile sürüyor. Dağı traşla, denizi doldur, duvar ör, köptü menfez hepsi eş zamanlı sürüyor. Vekilimiz sayesinde Samandağ’ına yakışacak bir eser oluşuyor. ‘İlçede bir kahvelik vaktim bile yok daha Amik Ovasında çiftçilerle dertleşeceğiz’ diyen bir vekil. Kendisine ilçemiz adına çok teşekkür ediyorum. Samandağ – Arsuz yolu, Hatay’ın gerdanlığı gibi parlayacak” dedi.

Yolun Açılışını Bakan Soylu İle Gerçekleştirecekler

Yolun açılış tarihini sorduğumuz Milletvekili Yayman, “yolumuzun alışını İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile yapmayı planlıyoruz. Kendileri ile konuyu istişare edeceğiz. Onlar için hangi tarih uygun ise o tarihte kısmetse burada açılışımızı gerçekleştireceğiz” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam