Yeryüzü Doktorları 9 Bin Kişilik İftarlık Kumanya Dağıttı « Haber31.Net Hatay Haberleri

22 Eylül 2023 - 15:08

Yeryüzü Doktorları 9 Bin Kişilik İftarlık Kumanya Dağıttı

reklam
Yeryüzü Doktorları 9 Bin Kişilik İftarlık Kumanya Dağıttı
Son Güncelleme :

16 Mayıs 2020 - 10:01

reklam

Yeryüzü Doktorları Suriyeli mülteciler için günde bin kişilik iftar kumanyası dağıtıyor.

Yeryüzü Doktorları Zeytindalı Harekat bölgesi olan Afrin bölgesinde bulunan AFAD Koordinesindeki Muhammediye ve Deyr Ballut Çadırkentlerinde bulunan ihtiyaç sahipleri için günde bin kişilik iftar kumanyası dağıtılıyor.

İçerisinde bulgur pilavı, kızarmış tavuk, meyve suyu ve 4 ekmeğin bulunduğu kumanyalar araçlara yüklenerek Suriyeli ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Yeryüzü Doktorları Başkanı Uzm. Dr. Yahyahan Güney, Yeryüzü Doktorları olarak Dünyanın her yerindeki hastalıkların yanı sıra açlıkla da mücadele ettiğini söyledi.

Yeryüzü Doktorları olarak 9 ülkede yaklaşık 35 Bin kişiye iftar kumanyası ulaştırdıklarının altını çizen Uzm. Dr. Yahyahan Güney, Covid-19 pandemisi nedeniyle iftar sofrası yerine iftar kumanyası hazırladıklarını belirtti.

Güney “Sağlık çalışanları tüm dünyada bu pandemi sürecinde mücadele ederken Yeryüzü Doktorları 20 yıldan daha uzun süredir bir dönemde Dünyanın her yerindeki hastalıklarla, açlıkla, mağduriyetlerle boğuşuyor. Yeryüzü Doktorları sağlıkçıların gücünü tüm dünyaya ulaştırmaya çalışıyor. Ramazan ayında sağlıkla ilişkili hastalıkla mücadele ederken aynı zamanda bağışçılarımızın fitre ve zaket gibi mağdur ve mazlumlara yönelik yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.Çok uzun süredir kumanya ve iftar yardımlarıyla dünyanın mağdur coğrafyalarına insanımızın iyiliğini ulaştırarak oralara iyiliği bulaştırıyoruz” dedi.

Ramazan ayı içerisinde Suriyeli ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 9 bin kumanya yardımında bulunacaklarını açıklayan Güney, “Covid-19 pandemisi nedeniyle önlemlerimiz var geçtiğimiz yıl iftar sofraları kurar aynı zamanda kumanya dağıtımları yapardık, bu yıl Suriye’de gerekli tedbirleri alarak iftar kumanyası dağıtımı yapıyoruz.” dedi.

Güney, son olarak Yeryüzü Doktorlarının Suriye’nin yanı sıra Filistin, Uganda, Çat, Bangladeş, Afganistan, Somali, Pakistan ve Mali gibi ülkelerde yaklaşık 35 Bin kişilik kumanya yardımında bılunduğunu sözlerine ekledi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam