Yüz Yüze Eğitim İçin Sınıfını Bahçeye Taşıdı « Haber31.Net Hatay Haberleri

22 Şubat 2024 - 11:51

Yüz Yüze Eğitim İçin Sınıfını Bahçeye Taşıdı

reklam
Yüz Yüze Eğitim İçin Sınıfını Bahçeye Taşıdı
Son Güncelleme :

03 Ekim 2020 - 19:05

reklam

Yüz yüze eğitim için sınıfını bahçeye taşıdı

Hatay’ın Arsuz İlçesi Karaağaç Mahallesi Umut Sakaroğlu İlköğretim Okulu Müdürü Özgür Bönceoğlu öğrencilerine yüz yüze ders vermek için sınıfını okulun bahçesine taşıdı. Böylece öğrenciler kapalı ortama girmeden derslerini takip edebiliyor

Arsuz ilçesinin 20 kilometre uzağındaki Karaağaç Mahallesi Umut Sakaroğlu İlköğretim Okulu Müdürü Özgür Bönceoğlu öğrencilerine yüz yüze eğitim verebilmek için çözüm üretti. Bönceoğlu öğrencilerinin köy ortamında internet sıkıntısı yaşayacaklarını düşünerek okul bahçesini sınıfa dönüştürme kararı verdi. Kararını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile paylaşan Bönceoğlu, yüz yüze eğitim izni aldı. Okul bahçesine koyduğu sıra, masa ve yazı tahtasıyla bahçeyi sınıfa dönüştüren öğretmen, 1 sınıfta okuyan 11 öğrencisine haftanın belirli günlerinde ders vermeye başladı.

‘KOŞARAK GELİYORLAR’

Okulu Müdürü Özgür Bönceoğlu kendisinin öğrencilerini, onların da okulu özlediğini belirterek, şunları söyledi:
“Televizyondan izledikleri halde bazı öğrenciler sıkıntı yaşayabiliyor. Öğrenciler annesi veya babasının isteği ve zoruyla EBA TV’yi izliyor. Onun haricinde içlerinden gelen bir güdüleme yok. Ama sınıf ortamı olduğu zaman böyle bir yere koşarak, geliyorlar. Bazen yarım saat önceden bile derse geliyorlar. Okula olan özlemlerini gözlerinden okuyabiliyorum. Okulu çok özlediler. Bizler de çok özledik. Biz öğrencilerimizi özledik. Bu şekilde çok daha fazla verim aldık. İnşallah virüs vakasıyla karşılaşmayız. Bu şekilde devam edeceğiz. Hep beraber milletçe bu virüs belasından kurtulmayı diliyorum.”

Öğrenciler ise okulu özlediklerini ve okul bahçesinde ders işlemekten memnun olduklarını söyledi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam