CHP İlçe Başkanı İsmail Savaşır’ın 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Mesajı” « Haber31.Net Hatay Haberleri

20 Ocak 2022 - 18:01

CHP İlçe Başkanı İsmail Savaşır’ın 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Mesajı”

reklam
CHP İlçe Başkanı İsmail Savaşır’ın 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Mesajı”
Son Güncelleme :

14 Mayıs 2020 - 18:09

reklam

CHP Kırıkhan ilçe Başkanı İsmail Savaşır 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“Kalkınmanın süreklilik kazanması, sanayi ve tarım başta olmak üzere tüm sektörlerin geliştirilmesi ve rekabet gücünün arttırılmasını zorunlu kılmaktadır” diyen Başkan Savaşır, şunları söyledi;

“Tarım,  gelişmişlik düzeyi ne olursa olsun tüm ülkeler için yaşamsal önem taşıyan bir sektördür. İnsan yaşamının temel gereksinimlerini karşılaması, tarımı ülke ekonomileri için vazgeçilmez kılmaktadır.

Geçmişte en zor şartlar altında üretim gerçekleştiren çiftçilerimiz bugünün teknolojisiyle üretimde hız kazanarak tüm olumsuz şartlara rağmen tüketicilerin karşısına en makul seviyede ürünler ortaya koymaya devam etmektedirler. Şunu unutmamalıyız ki bu mukaddes görevi üstlenen çiftçilerimizin değerini bilmeli ve onlara emeklerinin karşılığını vermeliyiz. Hele ki Covit 19 salgınının olduğu şu zor süreçlerde bile bizler için hala üretim gerçekleştirmeye çalışmaları ise ayrıca bir değer taşımaktadır.

Ülkemizin tarımsal üretimde kendine yeterliliği ve gıda güvenliğinin sağlanması sadece çiftçimizin ve yetkililerin değil toplumun her kesimini ilgilendirmektedir. Onlara her zaman destek olmalı ve hak ettikleri değerleri vermeliyiz.  Ayrıca bu zorlu süreçte Devletimizin de çiftçilerimizi destekleyecek önemli teşvikleri bir an önce hayata geçirmesini bekliyoruz.

Türk ulusu olarak, ülkemizin kalkınma sürecinde büyük payı bulunan köylü ve çiftçilerimize ülkemiz için yaptıkları fedakarca çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Emekleriyle bize önemli zenginlikler kazandıran Hatay’lı ve Kırıkhan’lı çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor saygılar sunuyorum”

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam