Vali Doğan Açıkladı; “Hatay’da Vaka Sayısı 320” « Haber31.Net Hatay Haberleri

22 Eylül 2023 - 13:49

Vali Doğan Açıkladı; “Hatay’da Vaka Sayısı 320”

reklam
Vali Doğan Açıkladı; “Hatay’da Vaka Sayısı 320”
Son Güncelleme :

12 Haziran 2020 - 13:01

reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, pandemi sürecinde Hatay’daki pozitif vaka sayısını 320 olarak açıkladı.

İdlip ve Afrin’de görev yapan polis ve askerlerde de pozitif vakalara rastlandığını ifade eden Vali Doğan, Hatay’da pozitif vaka sayısı 320’dir. Bu sayı Hatay’ın nüfus kriterine göre sıralandığında, tahmin ediyorum en başarılı iller içerisinde yer alır.

Bugün itibariyle sadece Hatay değil, 4 milyon nüfuslu İdlip ve 1 milyona yakın nüfuslu Afrin’in de vakalarını söylemek istiyorum. İdlip ve Afrin’de sivil vatandaşların hiç birinde pozitif vakaya rastlamadık. Ancak oraya Türkiye’den göreve giden personelimiz, askerlerimiz vasıtasıyla, bunlarda korunaklı alanlarda kalıyorlar. Pozitif çıkan 320 vakanın 150 tanesi oradan çıktı. 120 tanesi Afrin’deki polislerimizde çıktı, 20 tanesi ilimizdeki hava tümen taburunda çıktı.

Bunlara ilaveten Sayın vekillerimiz çok uğraştılar, İçişleri Bakanımız da çok uğraştılar, Arabistan’daki yaşayan Hataylı hemşerilerimizi buraya getirme çabası var.

En son buraya geçen hafta gelen 517 kişilik Suudi Arabistan heyetinin içinde de pozitif vaka çıktı. Vakaları sıfırlamak isterken yurtdışından gelen hastalarla birlikte bugün itibariyle 20 pozitif vakamız var” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam