Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, HBB’Nin Sorumluluk Alanındaki Parklar İle Arkları Temizletti « Haber31.Net Hatay Haberleri

30 Kasım 2023 - 20:51

Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, HBB’Nin Sorumluluk Alanındaki Parklar İle Arkları Temizletti

reklam
Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, HBB’Nin Sorumluluk Alanındaki Parklar İle Arkları Temizletti
Son Güncelleme :

20 Ekim 2020 - 15:48

reklam

Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin dün sabah mesaisine Numuneevler Mahallesindeki Perihan Peker Engelli Parkında başladı.
Sabah saatlerinde mahalle sakinlerinin talebi üzerine Numuneevler Mahallesindeki Perihan Peker Engelli Parkına gelen Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin burada Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğünün koordinesinde genel bir temizlik yaptırdı.
Mahalle sakinlerinin su arkları ile ilgili şikayetlerini de değerlendiren Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, içerisi otlarla, çöplerle ve toprakla dolmuş olan su arklarını temizletti. Bazı alanların yeniden yapımı ve tamiratının yapılması için ilgili birimlere talimat verdi.
Çalışmalar sonrası bir açıklama yapan Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin; “Mahalle sakinlerimiz bir süredir parkın içerisindeki bitki örtüsünün yola taştığını, çöplerin etrafa saçıldığını, içerisindeki oyun aletlerinin bazılarının kullanılamaz hale geldiğini bizleri sözlü olarak iletiyorlardı. Bu gün sabah itibariyle Perihan Peker Engelli Parkımızın genel temizliğini yaptırdık. Kısa sürede bakım ve onarım çalışmasını da yapacağız. Hemşerilerimizden gelen bir diğer önemli şikayet ise yağmur sularını taşıyan arkların bakımsızlığıydı. Bu arklar tamamen tıkanmış, çöp ve otlarla dolmuş durumda. Binalardan inen sular tıkanıklıklar nedeniyle bu arklar içerisinde birikerek kötü kokular ve sivrisinek oluşmasına sebebiyet vermekte. Hemşerilerimiz konunun muhatabı olan Hatay Büyükşehir Belediyesine ulaşamadıklarını yada sorunlarına bir çözüm bulamadıklarını ifade ediyorlar. Her ne kadar bizim sorumluluk alanımız olmasa da böyle kötü bir görüntüye Dörtyol Belediyesi olarak kayıtsız kalamazdık. İlgili ekiplerimize bu arkların bir an evvel temizlenmesi, bakım ve onarımlarının yapılması talimatını verdim. Fakat kalıcı bir çözüm üretmek istiyor isek bu alanda kısa zamanda yağmur suyu deşarj hattı yapılmalıdır. Bu hususta da Hatay Büyükşehir Belediyesine müracaat ederek eksikliğin bir an evvel giderilmesini ve bölge halkının rahatlatılmasını talep edeceğiz.” dedi.
Mahalle sakinleri de ilgi ve katkılarından dolayı Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin’e teşekkür ederek kahve ikramında bulundu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam